Pokročilý

Jak si vybrat peníze na poště (na přišlou složenku), když se mi ztratil občanský průkaz?

Mám takový problém. Ztratil jsem občanku, tak jsem to nahlásil na městském úřadě. Dali mně takový zelený doklad a řekli, že mám počkat 3 týdny na vydání OP. Je to týden, co jsem tam byl. Teď si potřebuji vybrat peníze na poště (na složenku), ale nevím, jak mně složenku můžou proplatit, když nemám OP a splatnost složenky navíc končí za 9 dní. Co mám dělat? Na internetu jsem četl, že v některých případech se dá občanka vyzvednou už po čtrnácti dnech žádosti o vystavení nového OP...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

To bys musel požádat o urychlené vyřízení vydání OP již při žádosti, nyní je pozdě.
Pokud máš vojenskou knížku nebo řidičský průkaz, tak ti složenku na poště vyplatí. Pokud nemáš, tak bohužel.

Další odpovědi:

Zlatý

Na preukázanie treba oficiálny doklad s fotografiou: Pas, vojenská knižka, vodičák.

Bronzový

Ano, všechny odpovědi zde jsou správné. Jen doplním, že je skutečně možné si v některých případech vyzvednout nový občanský průkaz po 14 dnech od podání žádosti o jeho vystavení. Je to v případě, kdy jej správní úřad jednoduše stihne vyhotovit dříve. Doporučuji zavolat si na příslušný úřad, kterému jste žádost podávat a informovat se.

Zlatý

To si moc zahráváš jestli jsi ztrátu ještě nenahlásil policii. Kdyby jsi ji nahlásil vlastníš doklad o totožnosti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.