bajasvoza

jak si mám přestat vyčítat svědomí?

výčitky

Nejlepší odpověď
www

Zaměřit se na cokoliv jiného, rozšířit oblast svých zájmů a přestat mít na takové věci čas.
Výčitky, pokud se v tom budeš neustále babrat, najdeš totiž vždy. Pokud děláš vše s nejlepším svědomím, není v podstatě co si vyčítat.
Názor

Další odpovědi
badisko

zacni se chovat tak aby jsi nemusela si nic vycitat …co ti na to rict ..:D

Damiana

Jestli je k tomu důvod a provedla jsi opravdu něco hnusného, jó, to se hlásí spravedlnost, morálka a s tím nic nenaděláš – jen snad nápravu a dobrý skutek. Zkrátka dát věci do pořádku – nebo se o to alespoň vynasnažit.
Ovšem jen v tom případě, že máš tzv. máslo na hlavě sám/sama.

Jsou typy lidí, kteří „umí“ zodpovědnost za své konání dokonale přehodit na druhého a zbavit se tak jakékoli viny – jenže ty obvykle netrápí svědomí, takže to nejspíš nebude tvůj případ…

Jestli jde jen o to, že za nic nemůžeš a někdo ti nasadil brouka do hlavy tím, že je něco tvá chyba, nezbývá ti, než se k tomu rázně postavit a říct na rovinu jak se věci mají.