Pokročilý

Jak šetrně vytáhnout třísku?

Ahoj, pod kůži se mi dostala "tříska" z kaktusu, mám ji celkem hodně hluboko. Vůbec si nevím, jak ji vytáhnout. Zkoušela jsem pinzetu, jehlu, ale ta mrška prostě nechce vylézt... Děkuju za odpovědi
Doplňuji:
PS:. Osten je položený vodorovně :/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Z kaktusu neni tříska, ale osten, který má háčky a nelze jen tak snadno vytáhnout. Musí se opravdu pořádně vydrápat a pokud možno vše vytáhnout, a nebo nechat vyhnisat. Pokud je to od kaktusu, tak se obávám, že bez částečného vyhnisání to nepůjde ani po vytažení

Zdroj: zkušenost

Další odpovědi:

Zlatý

Někdy, třeba už první den, se může osten vytlačit. Mačkat silně tkáň kolem trnu od špičky směrem k jeho ulomenému konci a jak trošku povyleze, pinzetou vytáhnout. není to sice zcela šetrné, ale šetrnější, než drápání jehlou.
Mně osobně se to tímto způsobem daří, třeba až třetí den po částečném zanícení, ale přijde mně to téměř bezbolestné.

Pokročilý

Je třeba to udělat než se tam udělá hnis potom to hodně bolí ale jedině tou jehlou jinak mě nic nenapadá kdyžtak trochu tu kůži propíchni a jinak zkus nehtem.

Zlatý

Udělat vetší ranku a vyndat (po tom určitě neumřeš), nebo potom nechat vyhnisat, ale bude tě to bolet celou dobu hnisání.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.