MyOtherSelf

Jak sestavit Statement Of Work (SOW)?

Zdravím, mám problém se sestavením SOWky, rozumí tomu tady někdo? :D Na netu jsem pořádně nic nenašla a myslím si, že i když to někde mají vysvětlený v AJ, asi to prostě nechápu.

Nejlepší odpověď
dubraro

Když je něco vysvětlené v AJ, tak to jedním kliknutím můžete dostat vysvětlené v ČJ. Například:

Výkaz práce ( SOW ) je dokument, který běžně používají v oblasti projektového řízení. Definuje aktivity specifické pro projekt, výstupy a časové lhůty pro dodavatele, který klientovi poskytuje služby. Služba SOW typicky zahrnuje také podrobné požadavky a stanovení cen se standardními podmínkami regulace a správy. Často je důležitým doprovodem k hlavní smlouvě o poskytování služeb nebo k žádosti o návrh (RFP).

Výpis práce se obvykle věnuje těmto tématům. [2] [3] [4]

Účel : Proč děláme tento projekt? Účelové prohlášení se pokusí odpovědět na toto.
Rozsah práce : Popisuje práci, která má být provedena, a určuje příslušný hardware a software.
Umístění práce: Popisuje, kde má být práce provedena, včetně umístění hardwaru a softwaru a kde se lidé setkají, aby vykonali práci.
Doba plnění : Specifikuje přípustný čas pro projekty, například počáteční a konečný čas, počet hodin, které lze účtovat za týden nebo měsíc, kde je třeba práce vykonávat a vše ostatní, co se týká plánování.
Plán výdajů : Tato část uvádí a popisuje, co je splatné a kdy.
Použitelné standardy : Tato norma popisuje všechny standardy specifické pro daný průmysl, které je třeba dodržovat při plnění smlouvy.
Kritéria přijetí : Toto určuje, jak kupující nebo příjemce zboží určí, zda je výrobek nebo služba přijatelná, obvykle s objektivními kritérii. Viz Testování přijetí .
Zvláštní požadavky : Specifikuje veškerý speciální hardware nebo software, speciální požadavky na pracovní sílu, jako jsou tituly nebo certifikace pro zaměstnance, požadavky na cestu a vše ostatní, které nejsou obsaženy ve specifikacích smlouvy.
Typ smlouvy / platební lhůta : Přijetí projektu bude záviset na tom, zda dostupný rozpočet bude dostatečný k pokrytí požadované práce. Rozdělení plateb podle toho, zda jsou hotové nebo postupné, bude proto obvykle probíhat v počáteční fázi.
Různé : Mnoho položek, které nejsou součástí hlavních jednání, může být uvedeno v seznamu, protože jsou pro projekt důležité a jejich prohlížení nebo zapomenutí mohou představovat problémy pro projekt.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Statement_of_work