Magička

Jak se změní výše rodičovské pokud půjdu na zkrácený úvazek?

Odpovědi
pokazdejinak

rodičovský příspěvek čerpáte, pokud se celodenně a řádně staráte o dítě do 4 let.

když ho na část dne svěříte do péče státu (mateřská škola), nárok na RP úplně zaniká (i když jsou vyjímky)… pokud si přivyděláte prací na částečný úvazek, ale dítě vám pohlídá babička, nebo jiná, třeba i placená služba, státu je to jedno a RP dále čerpáte

jednoduše řečeno – je jedno, jestli při RP pracujete, důležité pro jeho pobírání je, jestli stále pečujete o nejmladšího člena rodiny :) nebo jestli už navštěvuje nějaké školské zařízení…

ty podmínky jsou rozepsané třeba tady:
https://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/rodicov­sky_prisp
Doplňuji:
ad ivzez – vzhledem k tomu, že vás nejde kontaktovat, tak děkuji za upozornění a doplnění tady :) věru, neznám tyto odborné termity zcela suterénně :D ale já se zlepším…

ivzez

Na výši rodičovského příspěvku (RP) má vliv pouze Vaše rozhodnutí – můžete měnit výši i dobu pobírání. RP můžete pobírat do celkové výše 220.000 Kč.
——

Nastoupíte-li na zkrácený úvazek do původního zaměstnání na druh práce,
který máte sjednán v pracovní smlouvě, skončí Vaše rodičovská dovolená.

Nastoupíte-li ke svému zaměstnavateli na jiný druh práce (s novou smlouvou
nebo na některou z dohod), budete rodičovskou dovolenou čerpat dále.

Jde-li o nástup k jinému zaměstnavateli, ověřte si před uzavřením smlouvy,
jestli nový zaměstnavatel nepůsobí ve stejném oboru jako zaměstnavatel,
od něhož čerpáte rod. dovolenou. Půjde-li o stejný obor, budete před uzavřením smlouvy/dohody potřebovat písemný souhlas stávajícího zaměstnavatele.

————
Reakce na PokaždéJinak:
Čerpá se rodičovská dovolená. Rodičovský příspěvek se pobírá.