Avatar uživatele
Dr. Darko

Jak se zbavit vlhkosti v místnosti, která nejde vyvětrat?

Zajímavá 0 před 833 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Odvlhčovačem.
Nejde větrat ven nebo jak (nejsou okna?)? Můžeš pořídit větrák, otevřít dvěře a nenchat to takhle provětrat mezi místnostmi.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Je třeba se zamyslet, jestli vlhkost nepochází od neizolovaných zdí – pokud zdi nejsou izolované a tahají vodu ze země, pak se asi vlhkosti nelze zbavit jinak než provedením izolace, poté se možná vlhkost v místnosti i ztratí sama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Udělat tam odvětrání.
Vyskoušet elektroosmózu. Zkušenosti s tím nemám.
https://m.tzb-info.cz/111197-elektroosmoza-jak-to-vlastne-funguje-a-kolik-to-stoji

Upravil/a: Beno

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud nejde větrat, pak jsou sušičky vzduchu a odvlhčovače.
V každé drogerii (v normální, ne té co je zaměřená jen na šminky), či hobby marketu se nechají sehnat jednoduchá pouzdra + tableta (no tableta, ono to má cca 0,1–0,5kg) soli. Sůl pohlcuje vlhkost a solný roztok odkapává do nádoby. Podle mně to ale není moc účinné.
Pak existují elektrické vysoušeče vzduchu, příkon u těch běžných řádově 1–2kW, velikost asi jako kufr, používají se např. po haváriích, kdy jsou promočené zdi. Dokáže ze vzduchu stáhnout až kolem 10l vody za den. Uvnitř je mechanické tepelné čerpadlo a větrák (bacha, spát se u toho v místnosti rozhodně nedá) – dají se i půjčit. Nasávají vzduch z místnosti, foukají teplý odvlhčený.
Pak podobné v menším provedení, příkon do cca 100W, je v tom peltiérův článek, větrák tam je taky, ale slabší, pokud vím, umí stáhnout kolem 200ml za den.
Co se efektivity týče, pak jsou na tom slušně ty velké profesionální, hůře ty malé elektronické a na ty se solí možná radši úplně zapomeň – po zkušenostech a vzhledem k ceně té tablety mi to připadá jako vyhozené peníze.

Ty malé elektronické jsem nezkoušel, jen jsme narazil na tuto nabídku nedávno když jsem hledal. Ale sám jsem si jeden takový před pár lety zbastlil a sušil s tím prostor pod vanou, když nám zedník dal pod vanu děravou hadici (cca 100ml/den)

Jo, řeším jak dostat vlhkost ven přes vzduch. Ale jak píše cochee, stojí za to zamyslet se, zda se nedá zamezit vlhkosti, aby se tam vůbec dostala…

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek