Wortygen

Jak se zbavit stresu?

Doplňuji:
Máte nějaké účinné metody , které vážně fungují?

Nejlepší odpověď
Pájo

Alespoň dvakrát týdně se zastavit, zkontrolovat nastavený kurz, aby Vás okolnosti všedních dnů nezanesly někam, kam nechcete. Koníčky, blízcí, sport… na to vše je dobré si najít čas. Je to tedy hlavně o dobrém plánování věcí podstatných a o nechávání věcí nepodstatných, aby kolem vás jen propluly…

Další odpovědi
tono

Nejde-li o takový ten zdravý, motivující stres, ale o ten spíše patologický, tak s tím se bojuje opravdu těžko. Vím o čem mluvím. Zvláště, jestliže jste si ho vypěstoval po řadu let. Lékaři na mě vyzkoušeli vše možné, včetně léků, ale jde o to sebrat v sobě tu energii potřebnou k tomu s tím něco udělat. Pokud máte problémy, které na vás jsou naloženy a jpřerůstají přes hlavu, tak tenhle stav nesmí trvat dlouho, jinak je z toho depresivní neuroza na řadu řadu let. Mě osobně pomohla až psycholožka, která mě naučila autogenní trénink. Pak už zase záleží jen a jen o vlastní výdrži a pravidelném denním tréninku . Ale podle sebe vím, že zbavit se takového toho velice nepříjemného napětí je moc těžké a stále se to vrací. Na někoho výborně funguje sport, ale pro mě je to jen další stres, já spíš nádhernou hudbu a tenhle aut. trénink. Zdravím