TrpaslikLuc

Jak se zbavit panického strachu z eskalátorů?

Jak se zbavit tohoto strachu, když někdo s tímto problémem pomalu ani není schopný se na jezdící schody podívat, nedej bože na ně vstoupit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pomoci může asi jen psycholog. Ale strach ze schodů nebo výtahu snad nemáš? Když tam není ani to ani to, ani žádný eskalátor nestojí, tak si nějaký zastav. Ejhle – schody! 🙂

Další odpovědi
marci1

Také jízdu na eskalátorech obzváště nemiluji, ale je to tím, že mě na něm srazil muž, který se nedržel madla, zavrávoral a spadl na mě. Nebyla to vina ani eskalátoru, ani moje. Eskalátor byl v pohodě. Na eskalátor si zvykneš jedině tím, že na něm budeš jezdit. Začni pomalu dle návodu: https://cs.wi­kibooks.org/wi­ki/J%C3%ADzda_na_es­kal%C3%A1toru/Po­drobn%C3%BD_n%C3­%A1vod_k_pou%C5%BE­it%C3%AD_eskal%C3%A1to­ru
P.S. Stejně na něm jezdím. 🙂

pusinka50

Jakýkoliv panický strach se odborně léčí znovu absolvováním zátěžových situací stále dokola, dokud fobie nepřejde. Psychologové či psychiatři touto metodou léčí. Neznamená to, bohužel, že každý člověk dokáže tímto postupem svou fobii vyléčit. Je to pouze o tobě, o tvé vůli na sobě začít pracovat. Když to vzdáš, nevyléčíš se a budeš se bát dál. Psychiatr ti může napsat léky, které tvou úzkost zmírní.

gecco

  1. navštiv psychiatra a poraď se s ním
  2. chceš-li se pokusit sama, jedna z metod léčby je postupné navykání na to, co tě děsí – takže se eskalátorům postupně přibližuj víc a víc – a uvidíš

😉

Mc Merkurion

… a kdo tě nutí? všude jsou navíc buď vobyčejný nebo výtah …

nyjono

Buď navštiv psychologa nebo se jim vyhni.

led

Zbavit se strachu možná 2 způsoby:
1 – razantní – skočit do vody a plavat
2 – přizpůsobivý – pomalu jen krok za krokem vstupovat do řeky, po kotníky, po kolena, po pás a … já plavu …
Podobně je to taky s eskalátorem.
Pokud mám strach, nejdu hned do pražského metra, kde vidím hloubku a hučící průvan z podzemí trhá mi vlasy i když najdou se hrdinové bez bázně a hany jdoucí tam bez zastavení…
ale já…
nejprve jdu na pomalé schody směrem nahoru v některém obchodním domě, držím se posuvného madla a dívám směrem nahoru s hrdostí – zvládla jsem překonat strach.
A teď dolů, držíc se madla stoupnu na ubíhající schod do hlubin a pak sa hrdě dívám před sebe, ne do hloubky. Přichází vytouženého konec, pomalu sleduji přibližující se břeh, pevnou zem, připravuji se k výsadku a s posledním schodem zaútočím v den D na pláž Omaha a vytvářím 2.front. Jsem na pevné zemi. Zvládla jsem to. Nepřítele Strach jsem porazila. Vždyť to nic není,
teď už jen dobýt rychlé schody do pražského metra …

Kelt

Strach z eskalátorů nemám, ale jednou jsem ve Vídni eskalátor zastavil.Stisknul jsem tlačítko stop. Naštěstí to prošlo bez problémů.