Pavel1212

Jak se zbavit mušek v kytkách?

Mám v jedné kytce mušky a nevím, jak se jich zbavit co nejlevněji.
Doplňuji:
Tentokrát to nejsou mušku, vím, které máte na mysli. Jsou to nějací živočichové – velmi mají – jako drobky od sušenky, kteří se v té hlíně pohybují. Mají takovou šedivovou /někdy třpytivou/ barvu.

Nejlepší odpověď
atriplex

Těžko určit, o jaké mušky jde. Zřejmě se jedná o takové malé mušky, které létají kolem květináče a s oblibou se nechávají nasát nosem nebo pusou 🙂 Jedná se o SMUTNICE. Zbavíte se jich poměrně snadno. Kupte si ŽLUTÉ polepové desky. Je to taková plastová destička, která je žluté barvy a je na ní neschnoucí lep. Zapíchnete ji do květináče a smutnice se na ni přilepí. Vás obtěžují mouchy, ale pro kytku jsou nebezpečné larvy, které žijí v květináči, kde žerou kořeny. Zabvíte se jich také snadno. Substrát nechte vyschnout a zalévejte, až začně kytka vadnout. Larvy potřebují vysokou vlhkost země. Obecně lze tedy konstatovat, že smutnice se vyskytují tam, kde se rostliny hodně zalévají. Uberte vodu a bude to OK!
P.S. Pokud se jedná o jiné mušky, popišete je.

Další odpovědi
HOMER

na této stránce je několik dotazů a rad:

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/cho­roby-a-skudci-pokojovych-rostlin/musky-v-nove-hline-pro-pokojove-rostliny-0228/