Jak se zbavit kinemortofóbie? – strach ze zombií?

tato fóbie se nespouští většinou během dne, ale v noci. Zde nastává problém. Člověk má být vyspaný ať už do školy, či do práce. Prosím, upozorňuji – tohle není sranda. Lidí s kinemortofóbií jsou dnes tisíce. Nějaké tipy jak se zbavit této fóbie?
Doplňuji:
Opakuji… Lidí s kinemortofóbií je velice mnoho. Je to v dnešní době běžná, ale velice nepříjemná fóbie, která se „spouští“ v noci ve snu. Zdají se vám noční můry. Tato fóbie postihuje lidi, kteří mají vyžší fantazii a přemýšlivost. Postihuje to normálně i dospělé lidi s jinak normálním životem. Boužel je známo, že nedostáváme dostatečné pochopení. A my sami nechápem proč je svět (nebudeme si nic nalhávat) zombiimi fascinováni.

Nejlepší odpověď
Funna

stejně jako jakékoliv jiné fobie…když ti nestačí rozumová informace, že zombie neexistují (sice existují v kultu voodoo, ale tyhle zombie nežerou lidi ani náhodou), takže když by se náhodou taková hladová zombie vyskytla v ČR, proč by měli sežrat právě tebe v noci doma v posteli (předpokládám, že se zamykáš)…takže neleň a najdi si odbornou pomoc…psychiatra, ten tě vyšetří, jestli jsi v pořádku a pak psychologa, který tě snad tohohle zbaví…
Doplňuji:
opakuji…najdi si odbornou pomoc – lékaře…
také neznám nikoho, kdo tímhle trpí…takže to asi tak žhavé, jak to tu líčíš nebude…nespíš si něco nalháváš, stejně jako u fobie…takže potřetí…tohle vyřeší je PSYCHIATR…

Další odpovědi
Drap

Nemyslet na blbosti a na věci které nejsou reálné.

arygnoc

nepoznám ani jedného človeka s kinemortofóbiou.
ale strach z nevyspatých vodičov, resp o nevyspatých robotníkov pracujúcich na nebezpečných strojoch – to by som ešte vedel pochopiť.

pokiaľ má niekto nočné mory či ťažké sny, mal by navštíciť psychológa/psychi­atra, jedná sa o spánkovú poruchu (vyvolanú napr. stresom, výčitkami svedomia, …).

;-Q

cochee

Hm – tohle nechápu. Chápu strach z pavouků, hadů, uzavřeného prostoru, výtahu, moc lidí pohromadě… ale ze zombií? Z něčeho, co neexistuje??

Bullner

Hmm , to snad ani nejde ne ?

anonym

Stát se v dospělosti "bezdušákem"je snem každého.

ivzez

Škoda, že svůj čas nevěnuješ rozumnějším věcem.
Přemýšlivější lidé s vyŠší mírou představivosti
většinou zvládají pravopis …

Pepa25

Jen pro pořádek: slovo kinemortofóbie si vymyslela tazatelka …

iceT

a na to jsi přišel jak,že si to vymyslela?

Pepa25

Na celém širém Internetu je pouze jedna zmínka – někdo ten pojem napsal předevčírem na wiki:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD:P%C5%99­%C3%ADsp%C4%9Bvky/­LadyBajaji

arygnoc

:DD

internet nie je iba wiki a nie iba české stránky.
skúste hľadať i na cudzojazyčných weboch:

kinemortofobia
Približný počet výsledkov: 10 300 (0,30 sekúnd)
https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=kinemor­tofobia&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=5NrHVKrLL4r6UM­TWg4gN

;-Q