DandrdaMan01

Jak se zapisují noty v basovém klíči (v basové straně nástroje) pro akordeon?

Hraju na klávesový akordeon a nevím jak se zapisují noty v basovém klíči – pro levou stranu nástroje

Odpovědi
Kelt

Já bych to viděl jako noty na klavír. Akordeon má určitý rozsah, jistě menší než klavír, má stejné klávesy, tak bych to psal stejně podle basového F klíče. Pravou rukou hraji klávesy, levou basy. Na klávese se pozná, který tón představuje, na base by to měl hráč poznat taky. Notová osnova má 5 linek, na čtvrté lince je basový klíč a současně nota představující malé f. Podle stejného principu se zapisují také noty do basového klíče.