Mousinek

Jak se zachovat v padajícím výtahu?

je lepší skákat nebo ležet nebo stát…?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud jsi věřící, tak se modlit, aby to dobře dopadlo. Pokud nejsi věřící, tak ti stejně nic jiného nezbyde než se modlit.
Říká se však, že povyskočit, ale nevím.

Další odpovědi
aramah

No těsně před dopadnutím ,nadskočit.Ale jak to vystihnout to nevím.

Adlim

V momentu uvolnění závaží jel v kabině muž, který byl zraněn. Následky však mohly být jistě horší…
Nemohly být horší. Výtahy jsou totiž velice dobře zabezpečeny. Padající kabina by byla zastavena zachycovači. Ty jsou nainstalovány na rámu výtahové klece a sepnou tehdy, když výtah překoná svou konstrukční rychlost. Pokud by se tedy kabina pohybovala rychlostí vyšší než je rychlost konstrukční, zachycovače by ji zastavily. V janovském případě zachycovače ale nereagovaly. Bylo to z toho důvodu, že kabina nejela dostatečně rychle, a proto se zachycovače ne uvedly v činnost. Kabina sice klesala z pátého patra, ale v důsledku tření lan o trakční kotouč nepřekonala konstrukční rychlost. Podle vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Policie České republiky dosáhla kabina rychlosti jen 0,8 – 0,9 m/s. Nebyla proto zničena, což by při volném pádu hrozilo, ani hůře poškozena. Skutečnost, že zachycovače fungovaly tak jak mají, dokázaly čtyři provedené zkoušky za účasti policistů, soudních znalců i pracovníků Inspektorátu bezpečnosti práce. Překvapilo mě sice tvrzení zasahujících hasičů sdělené tiskovým mluvčím, že výtah je zaklíněn mezi prvním a druhým patrem, nicméně, když jsme přijeli na místo my, kabina už byla na náraznících, čili úplně na dně výtahové šachty. Muž, jenž byl uvnitř kabiny, si situaci bohužel nevybavuje, takže nelze teď dělat rozhodčího.
link:

Zdroj: http://www.sbdkrus­nohor.cz/zpra­voda/clanky/2008/2_pr­oc_spadl_vytah­.htm

dudu

Uvolnit se a všechno si pěkně vychutnat, protože se s největší pravděpodobností vezete výtahem naposledy v životě.

hanulka11

no to je otázka....., myslím,že je to jedno, když už bude padat -nebude čas přemýšlet o tom

Varkless

Jelikož ti v hlavě nejspíš proběhne celý život tak nebudeš mít čas přemýšlet co s tím

venkovan

Byly dělány pokusy s vyskočením a nic moc. Jednak se prakticky přesně chvíle dopadu (výskoku) nedá vystihnout, a také v té pádové rychlosti výtahu moc sil na vyskočení není. Ale vypravuje se příběh o hornících, kteří když se utrhla klec měli čas sundak opasek a za něj se pověsit za strop klece. Tím po nárazu klece na dno se pád těla trochu „změkčil“ asi jako funguje deformační zóna u aut. A nepřežili jen ti, co nebyli „vyvěšeni“
Takže co tu psali jiní – modlit se, přát si aby nám ještě kousíček štěstí přál apod.
Ale pády výtahu jsou tak výjimečné, že to už musí být hodně velká smůla aby s námi spadl.

anonym

Na šachtě jsme fárali do dolu s pokrčenými koleny.To v případě,kdyby klec musela prudce zastavit.Jinak by to bylo,kdyby brzdiče nefungovaly,to máte hlavu vraženou v hrudníku.

HerbiG

tady se někdo díval na film Mr. a Mrs. Smith :D:D:D když padáte z více jak 3. patra .. tak nemáte šanci přežít a můžete si skákat jak chcete .. :))