petra15

Jak se zachovat pri stalkingu ?

(omlouvam se za anglicismus) myslim ve smyslu jit s nim na kafe a chovat se „nemozne“, aby si to rozmyslel…?

Nejlepší odpověď
Hamon

Pokud jde opravdu o nebezpečné pronásledování, jak stalking nazývá trestní zákoník, pak v žádném případě necouvat. Ale pozor, samotné psaní a zvaní není trestné. Trestným se stává až v případě, kdy je schopné vzbudit důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých.
„Prosím, abys přestal. Pokud nepřestaneš, budu muset požádat orgány činné v trestním řízení, aby tě seznamily s obsahem § 354 trestního zákoníku.“

Jestliže definici trestního zákoníku nesplňuje, pak „Prosím, abys přestal. Pokud nepřestaneš, budu muset požádat přítele, aby tě seznámil s významem slova NE.“
Doplňuji:
Ta slovíčka jeho a jemu zůstalo z kopírování paragrafového znění. Zaměň za tvé a tvých.

Další odpovědi
Alesh

Však nám toto slovo již vlezlo do češtiny. Těžko říct, může pomoct totální ignorace nebo naopak poslání do pr*ele. Jako krajní variantu beru ohlášení na policii, ale chtělo by to nějaký ten důkaz. Musela bys to víc popsat o co jde, takhle se to dá těžko posoudit. Jít na kafe bych asi nedoporučoval, mohl by to vzít jako vstřícný krok. to víš, když je někdo zamilovaný, tak mívá růžové brýle. 😉

ke4n

hehe, mowla, ono stačí spíš zdokumentovat otázky zde slečny a i PČR bude jasné že je … jak tágo ;)
ale klid Péťo není třeba se bát to čím procházíš se nazývá puberta a časem to přejde, myslím že ani netušíš co to ten stalking opravdu je ale jestli si o něj někdo říká tak jsi to ty

lukas.zmizik

snad to nejsem já?

kup si brýle s viděním dozadu a pokud uvidíš že tě sleduje, kopni ho do koulí
http://www.elek­troo.cz/produc­t/bryle-s-videnim-dozadu-499/

bolak

stalkuj stalkuj vykrůcaj..

a nechce von tě jenom taktně upozornit, že máš flek na bundě? nebo co ty víš proč tě sleduje..

anonym

…„jit s nim na kafe“… je naprostá blbost…
😉
Všechny pokusy stalkera o jakoukoli formu komunikace či dokonce o setkání si zdokumentuj (maily, SMS, telefonáty, ´pronásledování´) a podej trestní oznámení na PČR.

marci1

Již zodpovězené otázky :http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=stalking

iceT

Pokud by tě někdo až tak „pronásledoval“,že bys byla ochotná jít s ním na kafe,tak tě asi zase tak moc neobtěžuje.Ovšem jeho problém je to,že nerozumí nebo nechce rozumět odmítnutí z tvé strany.
Pokud s ním na to kafe půjdeš,tak si piš,že to bude brát jako povzbuzení pro další a další setkávání.
Raději choď s doprovodem,tvrď že nemáš čas,on si to třeba rozmyslí sám.A nebo s ním na to kafe běž,a chovej se stejně jako slečna ve filmu Jak se zbavit kluka v 10 dnech…

ke4n

lukas tvl to jsou rady, aby se člověk bál že ho někdo vezme přes koule jen že zrovna za někým jde..upozorňuji že žádný zákon ČR nezakazuje chůzi za někým, to bys jinak nemoh pomalu ani vylézt z baráku
myslel jsem že je to tu seriózní server ale asi jsem se spletl, tady se člověk odpovědi nedočká :(((

petra15

ale panove…bavite se jen o nasili a zakonech…
prece existuji i jina reseni…

Hamon

Na některé lidi platí pouze to. A na některé jen ještě větší násilí.

petra15

ke4n
je mi skoro 16, tak prosim nejake mluveni o puberte si vyprosuji…jestli jsem te ted snad neurazila, to bych nechtela…ale tago…no jo…:-):)

ke4n

skoro 16 jooo..tak promiň to je zastydlá puberta

petra15

neprehanej…takhle se se slecnama nejedna…

bolak

kor s princeznama…

petra15

no ano…dekuji za zastani, vazeny…asi to nevedel, tak mu to vyjimecne odpustim…

petra15

marci1
neobjevilo se mi to pri zadavani, ale dekuji…

petra15

mowla
nechtela bych nejakou „eskalaci“, tak zle to neni…vsadila bych spise na komunikaci…

Hamon

A pozor na bezdůvodné a nepravdivé podání trestního oznámení. Mohla by ses dočkat trestního oznámení na svou osobu pro pomluvu.

badisko

klidooo… treba z vas bude po te kave.. dokonaly par.....

petra15

tedy jak psala JanaWiki „kamarad s vyhodama“?

Hamon

To chlapovi bohatě stačí.

petra15

myslela jsem–pozadovat po nem neco, co by jako nechtel…

badisko

napriklad?… snubak…:D

Hamon

Chceš chlapovi nabídnout sex a čekáš, že odmítne? :D

petra15

sex a sex je rozdil…nemyslela jsem nabidnout sex–jaks na to prisel?ale kdyz tak(?) neco „silne dominalniho“, –nejake to „silne kafe“…, ktere by mu podrazilo kolena…nevedel bys o necem ?

Hamon

Jak jsem na to přišel? Tak chápu kamarádství s výhodami.
Radit ti nebudu, co kdybych se zrovna trefil do něčeho, co by se mu líbilo? :)

Upřímně, když to řešíš, tak tě to asi obtěžuje. A když to obtěžuje, nevidím důvod pro slušnost nebo soucit.

petra15

v zadnem pripade nejake „kamaradstvi s vyhodama“, na to nejsem…