DIH

Jak se zachovat když bych byl na běžkách a potkal divoké prase s mláďaty

Jak se zachovat když bych byl na běžkách a potkal divoké prase které na mě bude chtít zaútočit.
A v jakém období mají svině mláďata?

Nejlepší odpověď
anonym

To leda bys „běžkařila“ v temných hvozdech 🙂, tam se ukrývá během dne, prostě je schované a chrní. Aktivnější je v noci a to zas ty spíš, takže je velice nízká pravděpodobnost potkat prase, ale kdyby se to přeci jen stalo, tak hlavně neřvat, bachyně totiž řve jako první, to nepřeslechneš, dává ti ještě šanci k útěku, takže moc nad tím nelaboruj, potichu a co nejrychleji pryč. S malými ji potkáš asi od dubna.
Doplňuji:
Ale dvanáctiměsíční bachyně už klidně může mít mladé teď, moc se tím teda nejde řídit, jsou spíš jak velký potkani, okotěj se kdykoliv

Další odpovědi
anonym

Běžet ještě rychleji než bachyně. Ona tě slyší daleko dříve a většinou odejde s mláďaty, pokud je nepřekvapíš. Pak se drž první věty.
Mláďata mají zpravidla na jaře

Zdroj: http://www.le­sycr.cz/ls199/o­bora-sedlice/Stran­ky/prase-divoke.aspx

Reezo

Zdraví rozum velí jasně. Kdo uteče vyhraje. Pochybuju, že by někdo stál a čekal na to co se stane…

Heleave1

V zimě jsem bachyni se selátky ještě nepotkala. Ale celkem běžně potkávám stádečka prasat. Já je ignoruji, nikdy mi nic neudělali ani nijak na mě nereagovali. Hlavně se nesmíš bát. Prasata to vycítí a zaútočí. A nechci do toho moc, rejpat ale pokud je nepotkáš na černý sjezdovce, tak na běžkách jim stejně neutečeš. Prostě si jich nevšímej.