Bororo

Jak se vytváří druhová pestrost rostlin a živočichů?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Vzhledem k tomu, že na Zemi je velmi pestré prostředí s různými podmínkami, tak se jednotlivé druhy a poddruhy přizpůsobují různým způsobem různým podmínkám tak, aby z toho měli co největší užitek a nějaký jiný druh je nepřeválcoval.

Další odpovědi
Drap

Evolucí, popřípadě křížením

www

Druhotná pestrost je ovlivněna prostředím a schopnostmi druhů se tomuto prostředí přizpůsobit. Teprve poté dochází k výběru, křížení ap.
Studium

Strange

Lena Adamová, Kladno
Sobota, 1.února 2014, 11:32:13 | Souhlasím | Nesouhlasím | +10

Ono to je v podstatě záměr.Zlikvidovat ekonomicky naše podnikatele.V de­vadesátých letech,kdy se tu začal budovat řetězec supermarketů šly ceny dolů, což bylo likvidační pro naše tuzemské pěstitele a výrobce.Bylo dokonce i veřejným tajemstvím,že naši pěstitelé a výrobci si nemohli ani dovolit prodávat v těchto řetězcích své zboží. Úleva od daní patřila také řetězcům.Mohli si dovolit i prodělat.Ale aby se zase moc neprodělalo začala se měnit kvalita výrobků(škroby do jogurtů,džemy z odpadů vylisovaného ovoce a pod.) Našinec při neustálém zdražování režie(elektri­ka,voda,plyn,naf­ta)a veškeré nestabilitě(což já považuji za úmysl)nemohl obstát.Ve vládě nebyl nikdo,kdo by kopal za našince.A tak jsme kupovali jogurty plné vody,škrobů a různých příměsí ne moc zdraví prospěšné.Kuřat,ryb,ma­sa napuštěné plné vody.Uzenin vyráběné ze separátu,kůže, barviv a aby to chutnalo, tak glutamátem okořeněné.Těsto se zadělává někde mimo republiku,zde se dopéká.Kupujeme zde výrobky, které se vyrábí jinde a hlavně potraviny!Jíst se musí a je to zaručený a trvalý zisk.Jsme bez pracovních míst,bez daní,zadlužení­..prostě jsme jen zóna konzumentů,která přináší zisk do kapes vyvolených.Co jsme to tu měli za vlády?!

Milan Kmeto, Zlenice
Sobota, 1.února 2014, 10:35:31 | Souhlasím | Nesouhlasím | +2

Jojo,včera to bylo ve zprávách. Nějaký Úkáčko tam říkalo,že pro ně je to katastrofa…