Savier

Jak se vyrovnat s tíhou světa?

Denně se dějí hrozné věci. Od krádeží po vraždy a mučení.

Nejlepší odpověď
Filip84

Jak? Dospět i psychicky, nejen fysicky.

Asi opravdu není nic horšího, než „hnít“ v dlouhodobém míru. Asi měli němečtí filosofové 19. století pravdu!

Prostě se máš moc dobře. Nemusíš se starat, abys měl plný břicho, aby Ti nekapalo na karbid, nebo – co já vím – abys měl na zimu teplej Mantel. To je, z pohledu historie, kterou známe, neskutečný luxus!

Luxus oslabuje! Luxus je naprd! Lidé jsou potom jako chodící zombie, nežijí – Japonce už ani jebat nebaví! 🤦‍♀️ Hnípají se v sobě, řeší sebe, své (domnělé!) „problémy“, zamýšlí se nad sebou, starají se zejména o to, po čem je jim kulový hovno a co nemohou změnit. Ne, to není žádné novum, to už v historii bylo a ne jednou!

Jakou tíhu světa si na sebe pustíš, tak přesně takovou budeš pociťovat a nést, uvědom si to! Přesně takovou. Jsi pánem svého života, neexistuje žádný osud, neexistuje žádná predestinace, žádný dědičný hřích – nic podobného. Existuje příčina a následek, a jestliže na sebe budeš pouštět ze světa primárně to, co Ty považuješ subjektivně za špatné, poneseš „tíhu“ světa. Až Tě, jednoho nekrásnýho dne, ta tíha umačká.

To je mák a na to se vyser. Dneska jsem potkal holku, co byla pěkně oblečená, a do toho měla pěkný hnáty! 😎👌 Druhá se zase pěkně smála. Rypák samý jebák, ta byla tak škaredá, až byla, vlastně, hezká, jak byla příjemná, dobře naladěná, smála se! 🤷‍♀️ Potkal jsem, taky, 101 vražedných křupanů, gang agresivních důchodců (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=9_OIs49m56E), asi tři 🤪.

A? Jak bys poznal hezkou holku, když by byly všecky stejný? 🙄 Jak bys si vážil života, kdyby Ti o něj, více méně, pořád nešlo? 🙄 Jak bys ocenil hezky oblečenou holku, kdyby byly oblečeny hezky všecky? 🙄

Vytáhni si hlavu ze zadku, přestaň se hnípat v nesmyslech, jako jestli existuje bůh, který se o nás stará, nebo jestli se tučňáci modlí k Alláhovi, nebo k anarchistovi, který měl úspěch a přestaň posuzovat svět optikou svého hrubě omezeného intellektu a frapantně nedostatečných znalostí (to druhé nemůžeš napravit, můžeš to pouze zlepšit – frapantně nedostatečné znalosti máme jako civilisace, celkově! 😅) a začni žít.

Chceš změnit svět k lepšímu? Fajn: změň sebe! Vem si psa z útulku, pokud na něj stačíš a máš na něj čas. Nemáš na něj čas? Kup do útulku granule. Kup koce a dones je psům na zimu. Nebo, co já vím, adoptuj černý dítě – jednomu dítěti zlepšíš sociální postavení tak o 300% a bude Tě to stát úplný hovno. Nebo mu, dokonce, můžeš i zachránit život! Pošli měsíčně stovku, nebo deset korun, nebo deset tisíc – o částku fakt nejde! na Médecins Sans Frontières. Nebo si najdi jiný projekt, který stojí stranou zájmu majority, není populární (je doba populistická, že?), a proto trpí akutním nedostatkem prostředků. A přitom usiluje o něco, co by mělo být na popředí zájmu!

Prostě se přestaň vymlouvat, kecat a začni makat! 👿😃

Další odpovědi
Disraeli

Jedině tak, že budeš silnější (fyzicky, psychicky). Namakej se, zocel se. ;) Svět jednodušší ani snazší jen tak nebude. Jestli v něm chceš žít a snášet ho, posil se, přizpůsob se (vzchop se ;)).

df

Soustředěním se na svůj život

da ny

Za sebe a za lidi, skončil Ježíš, na kříži…
Dospělý člověk,
psychicky vyspělý jedinec, bývá natolik odolný a rozumný,
že „tíhu světa“ neřeší.
Pokud ho něco „pálí“, vyvíjí, v rámci svých možností a schopností
aktivity, za které může i tvrdě „zaplatit“.
Co nemůže člověk ovlivnit, na co je tzv. „krátký“, nechá z pudu sebezáchovy
a z principu „plavat“. 😉 Tedy, alespoň ten, kdo má zdravý selský rozum.
Ten se však v části české populace někam vytrácí.....

michalds

Svěř se Nejvyššímu.

zjentek

Já si dycky zaš.kám a tíže jako zázrakem opadá. Anebo si dám zmrzku 😍🤷‍♂️

cappuccino

Mas praci, mas kde bydlet, mas moznost nakupovat v supermarketech, mas moznost cestovat a cist noviny mas volnou ruku ve spouste jinych smerech.
Tak bud rad, ze nezijes treba ve stredoveku, kdy se lidi mucili a upalovali na hranicich!
Saviere, moc premyslis, ale nejspis o vecech, ktere stejne nezmenis.
Pust si pri praci hudbu a zkus se odreagovat.
Anebo jdi zachranovat velryby a tve srdce bude naplneno klidem a mirem!!

Filip84

Savier: Najdi si babu, sedři jí o svatební noci, a pak adoptuj černý dítě z útulku pro černý děti stalinskýho typu! 😎😜😂