Jak se vyrábí Teraco???

Rád bych věděl jak se vyrábí klasické Teraco? Co je pojivem kamenné drti? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Tata

Do dřevěné formy(velikost dle vaší potřeby)rozložíte kamennou drť. Snažte se aby na dno přišla ta nejrovnějčí část kamene. Až zaplníte celé dno kameny těsně u sebe, vše zalijte kvalitním betonem. Zaléváme opatrně aby se nám kameny na dně nepohnuli. Beton musí být dostatečně řídký aby protekl do všech skulin a netvořili se bubliny. Pokud děláte teraso větších rozměrů můžete nad kameny do betonu a vložit armovací železo. Po zaschnutí se desky otočí a pod proudem vody se zbrousí a přeleští. Pro kutila je to práce náročná a při broušení neproveďitelná pokud nemáte specialní brusku.

Zdroj: okoukáno z před čtyřiceti lety u jednoho zedníka

elektrikář

Teraco je vlastně umnělý kámen. Smněs barevných kamínků a cementu. Zdobylo se mramorovou mozaikou. Po ztvrdnutí se musí vybrousit.