Z jakých komponentu se vyrábí klasické teraco. Hlavně mne zajímá přesný název pryskyřice , která se tam přidává. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

My jsme si dělali teraco doma sami. Máme z něj schody vnitřní i venkovní.
Žádnou pryskyřici jsme nepřidávali. Prodávala se kamenná drť, zrnitost si již nepamatuji, ale barva kameniva byla bílá, černá a něco mezi tím.
To se přimíchalo do festovního betonu a nechalo ve vhodné formě ztvrdnout. Ještě se přidávala armatura kvůli pevnosti.
Po ztvrdnutí následovala nejdůležitější operace broušení a leštění. Na to měl kameník speciální udělátka. Brusné kotouče
si vyráběl sám lepil kousky brusných kotoučů epoxidovou pryskyřicí na kotouč.
To bylo jediné použití pryskyřice, které jsem viděl, ale technologií může být vice.

Další odpovědi
anonym

http://www.asb-portal.cz/sta­vebnictvi/mate­rialy-a-vyrobky/epoxidove-teraco-1435.html

elektrikář

Klasické teraso je na bázi cementu. Jsou i plast betony na které se používá jako pojivo epoxydová pryskyřice.