plebs

Jak se vypočítá množství masa v krájeném salámu Vysočina?

Zakoupil jsem 100 gramů Vysočiny a na obalu je uvedeno vyrobeno ze 130 gramů masa.

Odpovědi
Emefej

Solením, uzením a sušením se z masa odstraní část vody. Na začátku dáš 130 kg masa, na konci máš 100 kg salámu. Čemu nerozumíš?

aliendrone

Já už ani nevím CO VŠECHNO se dnes považuje za „maso“ (a jaký je v tom zahrnut podíl SÁDLA či dalších věcí). Měl jsem dlouho poněkud naivně za to, že maso=svalovina, ale KDE jsou ty časy. Takže nevím. 😕

Ametyst

Otraviny, vyrobeně jenom za účelem zisku, je velké téma.

Drap

Pouze laboratorním rozborem. Informace které poskytuješ jsou zmatené.

aliendrone

Ametyst>>> 😂 😂 😂