paul1

Jak se Vám líbí tato moudrá rada?

Vyslechl jsem dnes ráno rozhovor dvou redaktorek v rozhlase. Vyměňovaly si rady, které dostali do života od rodičů a příbuzných. Jedna říká – moje babička mi radila:
"Neříkej všechno každému a hlavně ne nejlepší kamarádce " .

Nejlepší odpověď
elkon

Něco na tom bude.
Mě říkal můj děda: „Nikdy neukazuj v práci co všechno umíš, jinak budeš všechno dělat ty“.

Další odpovědi
Kepler

Pravda pravdoucí, zvláště pro ženy platící. Ty vyslepičí i to, co neví. Hned jsem si vzpomněl na pořekadlo „mluviti stříbro, mlčeti zlato.“

Rokio

Svatá pravda. Být drbnou (nebo klevetníkem) se nevyplácí. Lepší je někdy mlčet než něco říct a mít pak s tím problémy.

Co vyslovíš ze svých úst, ani párem koní nedostaneš zpět.

zjentek

Tak jsem si to tady taky přečetl a vidno, že „moudré“ rady nevedou dál než k lidské nepřirozenosti chování. (;

Jinak mám taky jednu radu: kdo nic nedělá, nic nepokazí.

da ny

Pro mne zbytečná rada. Takovou radu jsem nikde neslyšela, ani nedostala :)
Mnohé kamarádky využily slabin ve vztahu a s radostí se „postaraly“ o manžela své kamarádky.
Pravda je že některé ženy na sebe prásknou vše. Chlubí se a radí s kamarádkami o každém „prdu“. Dnes to obstarává FB apod. Pro společnost, kde vládlo maloměšťáctví, vytahování se a závist, to je dobrá rada. JJ, některé ženy vyslepičily/čí všechno, a nejen kamarádce. Pánové zase v hospodě u píva, ale tam se spíše chvástají.
Chlapi jsou údajně větší drbny :D (říkají sami, potvrzeno lékaři). Moc jsem tomu nevěřila, ale za 40 let ve zdravotnictví jsem se přesvědčila, že to tak je. Doktoři byli větší drbny, než doktorky. ty se zajímali, rozebírali a vyslepičili, co se dalo.