Maggie.b

Jak se v kalendáři označuje úplněk? Černou tečkou nebo bílou s ještě dalšími uvnitř?

Nejlepší odpověď
annas

Novoluní – v kalendáři je nakreslené jako černé kolečko. Měsíc a Slunce zapadají a vycházejí současně, proto v tyto dny Měsíc na obloze nenajdeme. Je to začátek něčeho nového, máme nejvíc energie. V této době je nejsnazší očista těla půstem, je ideální změnit jídelníček, nadechnout se a odpočívat.

Úplněk – na nebi jasné kolo, v kalendáři světlé kolečko. Když se Měsíc naplní, lidé si mají něco přát a něco si i splnit, odměnit se, klidně i jídlem. Za úplňku je to pro každého beztrestné.

Sleduji úplněk. Jinak přesná citace podle kalendáře Krásné paní.

Další odpovědi
anonym

v každém kalendáři se značí jinak co ted mám kalendář je úplněk bílé kolečko