Bronzový

Jak se u vás projevuje nervozita?

Třeba v nějaké prekérní situaci... Já mám kupříkladu symptomů dost, moje mamka to vždycky zpozoruje (asi na to má radar), řekne mi, ať s tím přestanu (tím pádem si uvědomím, že to dělám a začnu ještě víc), chvilku nadává a pak to uzavře tím, že mě asi pošle k psychologovi. Jak jste na tom vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Zvýšenou potřebou nikotinu

Další odpovědi:

Nervozitu neznám a přitom jsem spíše melancholický introvert.

Zlatý

Nebývám nervózní. Pomáhá, když je člověk vnitřně vyrovnaný (nebo si to alespoň myslí). Vyčistit občas myšlenky fyzickou aktivitou - až únavou, vykonat něco, čím jsem si jistá, meditovat (jóga bývá dost oblíbená), vyřešit vleklé problémy - to všechno dost pomáhá. Dlouhodobá nervozita totiž vede k úzkosti a ta už se léčí podstatně hůř. Často zabírá regresní terapie, což je vlastně vzpomínání si na svou minulost pod dohledem psychoterapeuta.
http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Že se mnou není k vydržení.

Zlatý

erekcí

Zlatý

To záleží jak kdy a kde. Ale otázka je proč se nervovat. Mnohokrát je to naprostá blbost si dělat problémy. Takže klidně k tomu psychologovi jdi - to není ostuda,ale cesta k řešení si uvědomit podstatu nervozity a jak jí předcházet.
Možná, že by ti pomohlo i různé cvičení na sebeovládání jako je jóga apod.
Jen si dej pozor na různé spekulanty, sekty apod. Labilnější lidi se nechají dobře ovláat a tím i zneužívat.

Bronzový

Já když mám blbou náladu, tak začnu obviňovat některé místní "zloduchy", jako např. Dr. Axla.

Bronzový

Koušu si nechty až mi teče občas krev.Je to děs.

Pokročilý

Jak kdy... spíš než kvůli nervozitě dělám něco co uklidňuje - cvakání tužkou :). Ale jinak si hraju s vlasama máchám při gestikulaci rukama. to mojí matku tak dohání k šílenství, ale místo cvokaře rovnou žíká ať se nechovám jako blázen a tak.

Vetsinou porad musim neco delat rukama, mam pry vzdy takove svetle rty, takze je videt, ze jsem v nervu:)

Zlatý

jsem na tom jako Vlk z lesa, melancholický introvert, když jedu třeba v autobuse, tak mám kabelu na klíně a je to fákt divný, pod tou kabelou mám ruce, ty mám mezi nohama a "oňoumávám si nehty" to je strašný !! asi bych se měla jít léčit, nemůžu se to odnaučit dělám to odmalička i doma pořád, ale mám je hezký neokousaný, neoklohňaný :((
nevím proč se to děje ?!
Doplňuji:
a když se pořádně na....! to je taky jeden z projevů velké, ale opravdu velké nervozity ( to když tady řádej cikáni) tak si pustím na plný pecky pořádnej nářez :)

Stříbrný

Začnu rychle mluvit a když něco dělám a spěchám, začne mi všechno padat z ruky, myšlenky lítají jedna přes druhou, napětí v břiše, zrychlený dech, tlak vylítne nahoru

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.