Kelt

Jak se točí scéna se zrcadlem?

Vždy mne fascinuje, když vidím ve filmu scénu, kde se někdo dívá do zrcadla, je vidět jeho obraz v zrcadle, člověk ze zadu a přitom v zrcadle není vidět kamera. Odpovím si sám, je to díky znalosti optických zákonů o odrazu světla. Ale musí u toho být více lidí, jeden by to nezvládnul.

Odpovědi
elkon

Správně, nic na tom není, kamera stojí tak, že není proti zrcadlu kolmo, ale šikmo. Na to stačí ten, kdo stojí před zrcadlem a ten kdo má kameru.

Kepler

Já se u takových scén vždycky usmívám, ono těch filmových kravinek existuje spousta. Není to nic náročného. Kamera není přímo za hercem, ale trochu stranou a herec natočí zrcadlo tak, aby viděl kameru. 🙂

Klaproth

Sice nefilmuji, ale fotek se zrcadlem jsem udělal stovky. Je to jednoduché. Víc lidí u toho být nemusí.