Lucy13

Jak se to čte? Ja to nevim ☹

Prosim vas jak se čtou německy roky a datum narozeni? děkuji moc,..

Nejlepší odpověď
kapka

http://transla­te.google.com/#cs|de|1.2.1990
Tady zadat překlad z češtiny do němčiny, spolu s přeloženým textem se objeví i tlačítko pro poslech. Datum se dá klidně vložit číslicemi /8.1.2011/, bude to mluvit německy.

Další odpovědi
Terryle

Číst obyčejný číslovky umíš? Tak je to jednoduchý – k základní číslovce přidáš -ten (jedenáctého – elften). Výjimky jsou jen prvního, druhého a třetího (ersten, zweiten, dritten. Ale 22. – zweiundzwanzigsten, 31. – einunddreizigsten). A rok se čte jako v češtině „devatenáct set šestaosmdesát“.

Takže třeba:
Narodila jsem se 15. června 1986:
Ich bin am fünfzehnten Juni neunzehn hundert sechsundachtzig geboren.