ivera45

Jak se těšíte na dovolenou? A jak dlouho se připravujete?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak letos na dovolenou nejedeme,popravdě řečeno jsem na dovolené jako takové nebyla ani nepamatuji. Práce,děti,práce a zase děti. Takže většinou jen výlety na víkend,někdy se nám podařilo tam strávit o den,dva více. Jinak balení mám ráda,jsem na to expert,většinou zbalím spoustu nepotřebných věcí,které nakonec ani nevybalíme,ale to víte s tolika dětma,to ani jinak nejde…:-D

Další odpovědi
panenka

Na dovolenou se připravuji tak zhruba 3 dny dopředu (nakupování,kon­trola věcí zda je mám všechny )a v den odjezdu ještě chystám vždy jídlo do auta na cestu a potraviny a pití co si vždy bereme sebou.

1popelka1

Na dovolenou se vždycky těším celý rok 🙂. I když moc ráda plavu v moři, nemusím to následné polehávání a slunění, ráda poznávám, takže moje výlety/dovolené jsou spíše poznávací zájezdy a turistika. Výlety po ČR a dovolené po Evropě. Snažíme se vždy na jiné místo, ale už mám vybrané lokality,kam se chci ještě jednou vrátit.

Připravuji se ze dne na den, jeden den se dozvím, že někam jedeme a druhý už jsme na cestě. Sbalená jsem do hodiny. Mám seznam, který se mění jen podle typu dovolené (město, hory, moře, hotel, stan) a podle něj jedu, ať na nic nezapomenu.
S jídlem je to podobné, záleží, jestli máme snídani, polopenzi nebo nic a podle toho nakoupíme den před odjezdem vše potřebné. Ale spíše jde o „doplňky“ a jídlo na cestu, nechce se nám vozit kufr potravin, rádi si pochutnáváme na místním jídle a nebo jsme týden o hrnečkových polévkách a ovesných kaších:-)

oskar

Ta ty tři dny před odjezdem,ale nejhorší je,když přijde cestovní horečka.

pekynka

Já zase jsem zabalená za půl hoďky, ale musím sebou vzít víc peněz neboť pravidelně nakupuji zubní kartáčky, tělové mléko, dokonce i oblečení nebo boty. Co zabalím je buď nevhodné nebo to nemáme vůbec. Rodina už si zvykla.

lorja

Celá rodina přes prázdniny společně vyrážíme na několik dvou až třídenních výletů po republice.Takže sbaleno je razdva.Mám v tom praxi,když manžel – horolezec vyráží na cesty do vysokých nebo ještě vyšších hor.Na výlety se těším.Klasickou vícedenní rekreaci ve velkém středisku jsme dosud nevyzkoušeli.

Vicki

Těším se hodně.Dlouho se nepřipravuji,sba­leno mám do dvou hodin.Moc věcí k životu nepotřebuji,dů­ležitější je dobrá nálada a taky s kým budu dovolenou trávit:-).

Jahoda

My teď na nějakou extra dovču jet nemůžeme. Zaprvé nemáme objednáno a za druhé mám zvířátka včetně našeho štěňátka, které je zvyklé jen u mne a manžela. Jinak ale budeme cestovat na jednodenní výlety. Strašně ráda chodím do společnosti, kde je zábava. Takže ZOO, aquapark, kino, divadlo atd. Bereme s sebou i kamarády s dětmi a to třeba právě do zmíněné ZOO. Byli jsme i v DinoParku atd. JInak, když jsme jezdili na delší dovolené, balila jsem se tak čtyři dny dopředu. Stejně jsem ale byla jako vždy ve stresu, jestli mám všechno. No, nakonec, jako vždy, jsem měla vše 🙂

Džanička

Já jsem na dovolené nebyla ani nepamatuji,s dětma to ani moc nejde,jsou ještě malé,nikde nevydrží,a většinou ani věcem nerozumí.Musím si ještě několik let počkat,ale tím si samozřejmě na nic nestěžuji.Hezkou mateřskou dovolenou trávím s dětma doma.