FilipVasko

Jak se stát režisérem?

Nejlepší odpověď
led

Režisérom sa človek nestáva, človek sa ním rodí. Akosi automaticky cítite potrebu objavovať krásu v prečítanom príbehu, prejavujete snahu organizovať ľudí k obrazu svojmu, jednoducho cítite nutkanie, volanie k tejto profesii, k tomuto povolaniu a potom sa už nedá inak, hľadať „či k javisku ma láka, či radšej filmy točiť, cestopisy, alebo novinárčina, čo chcem vlastne od seba i od iných“, robiť prvé režisérske krôčky, nesmelé a trasľavé, plné chýb, prehier i víťazstie a prihlásiť sa na štúdium, konzervatórium, VŠ, ale môže byť aj iná cesta, akú mnohí spravili.
To tí, čo nejavili snahu režírovať, tvoriť, či nevzali ich do školy, vyštudovali čosi iné a popri tom ochotníčili. Naberali skúsenosti, od nosiča listu po hviezdu, čo „padá vzhůru“ a neskôr sa prihlásili na konkurz do školy, niektorí neboli prijatí na réžiu, ale zahrali si na javisku a zopakovali si ďalšie konkurzy. Trpezlivosť a cieľavedomosť, spolu s inými dôležitými vlastnosťami dokážu z človeka spraviť režiséra.

ivzez radí a dobre radí…
ale nie len škola, ale hlavne snaha a schopnosti robia režiséra, Slová „tak to chcem ja a tak to bude“ sú snáď najčastejšie réžijné pokyny.

Další odpovědi
ivzez

Vystudovat režii na VŠ příslušného oboru.
DAMU – divadelní
HAMU – hudební
FAMU – filmovou

Fyzik

Člověk, který se chce stát dobrým režisérem, má nejdříve točení krátkých filmů jako koníčka, a po několika letech se přihlásí na režisérskou školu, kamarád dělá FMK UTB ve Zlíně, kde se začlení do týmu, protože natáčení větších věcí je týmová práce. Hlavní jsou známosti a dobré kontakty, nejhorší je obracet se s něčím na úplně cizího, to platí ve všech oborech.

Emefej

Nejdůležitější je mít trochu talentu a hodně konexí. Vystudování VŠ nestačí.

Emefej

ivzez > opravdu stačí vystudovat příslušnou VŠ a stanu se režisérem? To je rada za všechny prachy. Kde to žiješ?