Respire

Jak se stát dobrým běžcem?

Dobrý den. Je mi 14 let a chtěl bych být dobrý v běhání a v běžeckých závodech. Hrál jsem fotbal a jsem opravdu rychlý i vytrvalý. Šel jsem na své první běžecké závody a skončil jsem druhý. Ten první mě porazil o opravdu velký kus. Za tím, abych byl opravdu dobrý, stojí hodně práce. Běhám každý den v přírodě třeba půl hodinky, běhám i sprinty na rovince, ale nevím jestli to stačí. Nemáte pro mě nějaké tréninkové rady, jak být ještě lepší ? (strečink nevynechávám) :) Děkuji moc za váš čas i odpovědi :)

Nejlepší odpověď
fcoop

http://www.atletika-behy.cz/metodi­ka.php

Možná by bylo nejlepší přihlásit se někam,kde tomu rozumí a mají praxi.

Další odpovědi
Nechápavé

Musíš každý den běhat..Trénovat atd…A jíst kvalitní stravu :))

tencosepta

Nejlepší je se pořádně nasnídat, strečink, poběhat třeba v parku nebo jestli žiješ na vesnici tak třeba lesem, případně do nejbližší vesnice. Běhej tolik, co ti tvoje výdrž dovoluje, hodinku, dvě, deset nebo třeba třicet minut. A jestli můžeš tak doplň jestli spíš běháš kratší nebo delší tratě (100m nebo 3000m).

mosoj

Tréningem. Jak jinak by jsi toho chtěl dosáhnout.