zjentek

Jak se správně nazývá kámen, kterému se lidově říká tygří oko?

Nejlepší odpověď
tituly

Správně se nazývá tygřím okem. Není to nějaký lidový název, ale oficiální.

Úprava odpovědi, k ostatním odpovídajícím: Správně se to jmenuje tygří oko. Nijak jinak. To je správný a oficiální název toho minerálu. To, že se jedná o určitou formu křemene je jedno, to není název. Určitě se to nejmenuje „jedna z odrůd křemene“ ani „křemen s příměsí oxidů a hydroxidů železa“. Ani „křemen“ není správný název.

Z čeho se skládá je taky nepodstatné, ale když už na to příjde, tak nejpřesnější by bylo to chemické vyjádření: SiO2+FeOOH+(Al, Mg, Na).

Jaký je spávný název nebo jméno této entity nebo tvora? Můžeš říct člověk, homo sapiens nebo Tom, ale určitě neřekneš, že se nazývá organickou formou atomů vodíku, uhlíku, dusíku a kyslíku (vápníku, fosforu, tvořený převážně z vody). My jsme jistá forma uhlíku, ale určitě se tak nejmenujeme. Ocel se taky nenazývá „zušlechtěným železem tvořící slitinu s dalšími prvky“.

Další odpovědi
JK2021

Křemen s příměsí oxidů a hydroxidů železa – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tyg%C5%99%C3%AD_o­ko

Emefej

Je to jedna z odrůd křemene.

zjentek

Tituly, seš solidně vtipný, víš o tom? 😃

tituly

Jó. Dllouhé roky jsem to musel studovat. K čemu žít, než pro pobavení ostatních?

zjentek

😃🤪