Bobra

Jak se říká samici ryby?

Nejlepší odpověď
BANAN93

jikrnačka a samec je mlíčňák jinak nevim :D

Další odpovědi
hanulka11

samice ryby

M.

Jelikož je TA ryba, tak proč bys sháněla samici? :) U kočky taky samici nesháníš.

Doplňuji:
Jinak dost ryb jsou hermafrodité.

Orange

Rybnice.

jepik

Paní Rybová .......

honza19hk

ryba je pořád ryba

Ar

Samice je prostě samice.
BANAN93 uvedl pouze „hantýrku“, což reozhodně není žádný ofic. název. Navíc je zarážející, že v jiné odpovědi píše že je rybář. Mohl by tady vědět, že jsou ryby i živorodé, kde samci zavádí sperma gononoplodiem přímo do samičky.
Pravděpodobně jde o rybáře začátečníka, který bude muset ještě Ichtyologii nějaký čas studovat.

leoint1

Ar má sidse pravdu že záleží na druhu ryby, ale u většiny ryb v ČR je to tak jak řekl banan