Anka1597

Jak se říká našim lesům v Čr?

Tropickým deštným pralesům se říká „plíce, klenoty a lékárna Země“. Mají naše lesy také nějaké podobně pojmenování? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Nevzpomínam si na žádný název specifický pro toto pojmenování.
Zato ale lesy dokážeme podle nejrůznějších kritérií krásně rozlišovat:
Háj, Luh, Bor, Hora, Doubrava i jinak ))
Doplňuji:
Pokud ale někdo použije občasný výraz „naše zelené plíce“, je jasno všem.

Další odpovědi
Drap

Naše lesy jsou zase rájem pro duši. Nevím jestli se jim tak říká, ale mohlo by.