jjj123456789

Jak se říká člověku, který má vlastnosti typického Čecháčka, ale je z Moravy?

Nejlepší odpověď
Conchus

Jaké jsou vlastnosti typického Čecháčka. Jaké jsou vlastnosti Moraváků. Nehledej to v pití slivovice.

Další odpovědi
annas

Čech je obyvatel České republiky stejně jako Moravan. Oba mají rádi svou zem, (snad), i když občas na ni nadávají. Předpokládám, že dělají i v cizině čest tomu, že jsou Češi, byť původem z Čech, Moravy či Slezska, , chovají se slušně…

Nemyslím si, že je správné užívat ironické pomenování Čecháček a srovnávat.. Jste z Moravy, takže jste mohl uvést svůj názor.

Kdysi platilo, že Čecháček je ten, kdo není příliš chytrý, je snadno manipulovatelný, podlézavý, zkrátka má všechny negativní vlastnosti.
Takto nás viděli Rusi v 19. století, když nás považovali na bezvýznamný slovanský národ – zmínil K. Havlíček.

Nevím, proč se Čecháčkem označoval Švejk – vždyť to byl " geniální idiot" – rozporuplná slova, ale o čem svědčí, snad ví každý…

Dnes Čecháček nadává, že to je takové, to makové, že tehdy bylo líp, dnes je všechno špatné, uráží, kdybych to dělal já, láteří, že je všechno drahé atd. Obchází všechny ochutnávky, je hlučný, někdy špatně oblečený atd. Zkrátka vyzařuje z něj negativní přístup ke skutečnosti ..

Domníváte se, že Moravan má jiné názory než tzv. „Čecháček“? I Moravan je nespokojený a reaguje stejně.

Takže Moravana stejně jako Čecha byl nazvala, že jsou občas představiteli tzv. „švejkoviny“ Jednají často tak, jak jsem uvedla, popírají smysl všeho, co má nějaký řád, zbavují se odpovědnosti, věčně si stěžují i atd, Někdy se chovají í směšně, i když to není to prvé ořechové. .

Funna

i když znám typické rozdíly mezi obyvateli Čech a Moravy (a pití slivovice to pravdu není…některé zásadní věci jsou, i když se to některým nezdá, poměrně odlišné)…ale nemyslím si, že by to co popisuješ, mělo nějaký specifický název…

mosoj

Vaše starosti přenechte koňovi, ten má větší hlavu.

anonym

spontánní přetvářka

dědapetr

Nikdy jsem nic takového neslyšel,ale na tvou otázku:to je člověk který neví co vlastně chce ať je odkudkoli.