Marek Brož

Jak se říká člověku, který má svojí pravdu a není schopen příjmout jinou?

Nejlepší odpověď
Emefej

Dogmatik.

Další odpovědi
marci1

Může to být: 1. Hlupák
2. Blbec
Ad 1. „Mít ve všem pravdu je spolehlivý znak hlouposti.“ 🙂
Michel De Montaigne
Ad 2. Blbec je samolibý člověk, který má (podle sebe samého) vždy, za všech okolností a ve všem pravdu. 🙂
http://psycho­logie.cz/feno­men-lidske-blbosti/

Agneta

Taky už mně to napadlo:DDD
Čeština na to bohužel ještě nemá slovo, ale pokusme se takové společně vytvořit. Podmínkou musí být, že bude nějakým způsobem obsahovat slovo pravda, neboť slova jako „Zatvrzelý, umíněný, zabejčený, umanutý…
Rigidní, konzervativní…“(dě­kuji gecco) jsou slále ještě nedostatečné, a jiné nemáme :D

gecco

Zatvrzelý, umíněný, zabejčený, umanutý…
Rigidní, konzervativní…
😉

zjentek

šťastný člověk

setapouch

Arygnoc.

anonym

Příspěvek: Kontruju – Jugar !
Nahlásil uživatel: Jugar
Z důvodu: Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.