darysa

Jak se projevuje "daunův syndrom"co tyto děti umí a co se nikdy nenaučí.

DAUNUV SYNDROM

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou dva protichůdné názory pro lidi postižené tímto syndromem,za svého života jsem se jen jednou setkala s dívkou,která toto onemocnění měla,a bylo Sluníčko,moc milá hodná dívka se zvláštním(teh­dy)jménem Melisa.

Zdroj: http://www.cpzp­.cz/clanek/1341-0-Co-je-to-Downuv-syndrom.html

Další odpovědi
kropitko

Hanulko moje známá má chlapečka s tímto syndromem a věděla že ho bude mít již když byla těhotná. Tak se mi nějak nezdá, že by to bylo poznat až po narození. Snad je poznat o jak velké poškození se jedná,, to je jedině.

A každé dítě s tímto syndromem je jinak ¨nemocné, některé víc, některé míň. Některé se toho naučí i třeba víc, tím, že se mu rodina obětavě věnuje,,takže záleží na prostředí ve kterém se takový jedinec vyskytuje a na snaze ostatních ho něco naučit,,,

annas

Další názvy – Down syndrome, Lidé s mongoloidním obličejem, mongolismus.

Informace na:

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/dow­nuv-syndrom/

hanulka11

zde je vše velmi podrobně popsáno -proto dávám odkaz
http://www.9me­sicu.cz/downuv-syndrom-chovani-ditete
Doplňuji:
Příznaky a projevy Downova syndromu
Tato vada má velmi mnoho typických příznaků, proto se ji podaří diagnostikovat již při narození nebo krátce po něm. Jejich vyjádřeni je ovšem u různých jedinců velmi variabilní. První známkou problému může být svalová hypotonie novorozence. Jedná se o snížené napětí svalů = snížený svalový tonus. Dále má pacient malou postavu, krátký tvar lebky (brachycefalii) a s tím související ploché záhlaví. Celý obličej je výrazně okrouhlý. Krk může být velmi krátký s uvolněnou kůží na týlu, jakoby kůže přebývala. Dále jsou ušní boltce postaveny níže a mají nezvyklý tvar. Na očích můžeme nalézt okolo okraje duhovky tzv. Brushfieldovy skvrny. Jsou to malé bílé až nažloutlé tečky na krajích duhovky. Pokud duhovka později zhnědne, skvrny velmi často vymizí. Pacienti s Downovým syndromem mají často zvětšený rozbrázděný jazyk, který se jim úplně nevejde do úst, a proto jsou nuceni mít trochu otevřenou pusu. Výsledkem je pocit, že tito lidé neustále plazí jazyk. Charakteristickým rysem je mírné zešikmení očí a přítomnost epikantu. Epikantus je kožní řasa, která se táhne vertikálně mezi vnitřním koutkem a kořenem nosu. Vzhled velmi vzdáleně připomíná asijskou rasu, takže historický název pro Downův syndrom je mongolismus. Z etických a rasových důvodů je ovšem dnes již nepřijatelný. Ruce jsou typicky široké s krátkými prsty. Na dlaních můžeme nalézt jednu až dvě rýhy, které se táhnou napříč celou dlaní (tzv. opičí rýha).

Děti s Downovým syndromem jsou psychomotoricky opožděné. To znamená, že dosahují jednotlivých stádií vývoje později, než zdravé děti. Dále je pro ně typická hyperaktivita, která se projevuje roztěkaností, výbušností, nesoustředěností, neklidností a přehnanou aktivitou. Velmi časté je jejich destruktivní chování. Rozbíjejí předměty, které je nezaujmou nebo jim nerozumí. Na druhou stranu někteří z nich mohou působit zakřiknutým dojmem. I přesto není chování pacientů překážkou ve vývoji! Velmi záleží na rodičovské výchově! Inteligenční kvocient (IQ index) u nich bývá snížen na 30–60 bodů.

Michal47

Benefiční návštěva (evropská aristokratka) se v přítomnosti Dagmar Havlové podivovala, že jsou děti s tímto postižením obdarovávány hudebními nástroji a zabývají se pletením košíků, když „jsou výborné s počítači“

Zdroj: www.time4lear­ning.com/teachin­g_your_down_syn­drome_child.shtml

xerostomus

U Downova syndromu jsou děti roztomilé, je příjemné s nimi být, takoví čtveráci, asi jako školkové děti. Zrcadlí, jak se k nim chováte. Když je máte rádi, tak bývají fain.
IQ – maximálně horní hranice debility čili lehké mentální retardace. Na školy zapomeňte, možná se naučí písmena, ale čtení a rozumění textu nebude. Prostě opravdu debilita, tedy prakticky nevzdělavatelné. V dnešní světě též nezaměstnatelné.
Opravdu u mentálních retardací není důležité, jak vysoké mají IQ, ale jestli jsou roztomilé. Otík ve Vesničce mé střediskové byl roztomilý, proto ho měli rádi. Bylo úplně jedno, jak hlubokou měl retardaci. Prostě potřeboval opatrovníka a tento s ním musí vydržet (čechrání sloupků). Downi bývají roztomilí – to je štěstí v neštěstí.