Jak na tzv. koutky?

Dceři/10 let/ se poslední dobou dělají tzv. koutky na puse.Poradili mi změnit zubní pastu,aby neobsahovala fluor,vitamín B jí taky.Někdy to má až tak moc,že jí dělá problém jíst.Nemá někdo zaručenou radu a nebo tip na nějakou účinnou pomoc.Děkuji mnohokrát

Nejlepší odpověď
annas

Několik dalších rad v odkazu

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-pomaha-na-bolave-popraskane-koutky-rtu

Další odpovědi
greycell

osvědčila se jitrocelová mast a hlavně koutky neolizovat ani když nejsou zrovna namazané. jako prevenci bych dceři doporučil vyhnout se používání např.společných příborů ve školní jídelně, sklenek atd.

Pájo

„Zázrakům“ od Oriflame bych nevěřil.

Afty, ekzémy, padání vlasů, únava, špatná nálada, za tím vším se skrývá nedostatek vitaminu B.

Zařaďte více do jídelníčku potraviny s obsahem vitamínů B.

Vitamín B2 (riboflavin) – Najdeme jej v mléku, luštěninách, obilninách či vejcích. Podporuje činnost enzymů důležitých pro látkovou výměnu.
Doporučená denní dávka: 1,5–1,7 mg

Vitamín B5 (kyselina pantotenová) – Vyskytuje se v zelenině, ovoci, ořechách, zrninách, semenech. Podporuje růst vlasů, nehtů, kloubních pouzder.
Doporučená denní dávka: 8 mg

Vitamin B6 (pyridoxin) – Najdeme jej v droždí, pšeničných klíčcích, zelenině, ovoci, ořechách, bramborách, luštěninách. Zvyšuje imunitu, vyživuje centrální nervový systém, působí preventivně proti oční chorobám a cukrovce. Podporuje dýchání buněk, práci nervů, svalů, žaludku.
Doporučená denní dávka: 1,6–1,8 mg

Vitamin B12 (kobalamin) – Výskyt v mléčných výrobcích, vejcích, játrech. Zabraňuje anémii, krevním chorobách, encefalii.
Doporučená denní dávka: 5 mg

Vitamin K (fylochinon) – Najdeme jej ve veškeré listové zelenině, obilovinách, luštěninách, ovoci, sýrech. Má význam pro krevní srážlivost. Jde o antikarcenogen.
Doporučená denní dávka: 100 ug

B-komplex
B-komplex Forte

anonym

pomůže mi vždy tento krém:

Zdroj: http://orifla­me24.shop.ori­flame.cz/produc­ts/product-detail.jhtml?prod­Code=1276

láďa1

My používáme mast z lékarny Sudocrem.Je to 60g krabička a mast obsahuje zinek který pomáha na hojení ran.Používáme i na opaření a zapaření kůže.

Lékárna

Pěkný večer,Často jde o nedostatek vitaminů skupiny B.Tedy zkuste B-komplex nebo B-komplex forte,Pangamin apod

vera12

Dobry den koupit v lekarně vitamin b 2 ryboflavin zaručeně pomůže sama timto trpím
vždy pomůže.

Málče

Určitě zkus KOSMÍN – mastičku na rty a k tomu RIBOFLAVIN. Mám to vyzkoušeno.