Jak se prodávají či nakupují zemědělské pozemky?

Potřebuji poradit,zda někdo nekupoval zemědělské pozemky, co za ně chtít a podle čeho se řídit,abych neprodělal. Kde zjistit bonitu půdy?

Nejlepší odpověď
tekumseh

Bonitu půdy zjistíte v KN. Pokud je daný pozemek bonitován, je bonita uvedena jako BPEJ. Tržní cenu zemědělských pozemků ovlivňuje více faktorů, nejlépe bude zjistit za kolik se prodávají podobné pozemky v daném místě. Rovněž doporučuji nahlédnout do územního plánu dané obce a oveřit možné budoucí využití pozemků pro stavební účely.

Další odpovědi
Sůwa

Prodej jsem nerealizovala, ale zemědelský podnik, který má od nás pozemky v pronájmu, nabízí odkoupení za 1 m2 10,– a je to v Polabí, takže bonita vysoká. Poptej se v místě, jaká je tam cena obvyklá.