Svobodny

Jak se pozná, prosím Vás, že člověk lže?

Nejlepší odpověď
Klaproth

U dobrého lháře to nepoznáš. Někteří umí ošálit i detektor lži.

Další odpovědi
quentos

Je nervózní, uhýbá očima, častěji se plete či zadrhává než obvykle… ale jak už bylo řečeno, nelze to aplikovat univerzálně. Záleží na tom, jak často daný člověk lže a zda je na to zvyklý.
Lež je údajně provázena několika dalšími fyziologickými změnami – díky tomu funguje tzv. detektor lži (viz odkaz).

Zdroj: http://www.new­slab.cz/jak-funguje-detektor-lzi/

johana 56

Rozdíl mezi pravdou, polopravdou a lží lze odhadnout podle toho, jak dlouho dotyčnou osobu znám…
I při osobním kontaktu je občas těžké posoudit, někdo má masku přetvářky dokonalou…
V písemném kontaktu lze odhalit rozdíly v jednotlivých, vzájemně si odporujících faktech.
Proto stále platí ‚Důvěřuj, ale prověřuj.‘

crossfader

U každého je to jinak. Někdo začně mluvit úplně z cesty (měnit za každou cenu téma), nebo koktat. Projevovat se to může i nonverbálně – nedívání se do očí, nepřirozené pohyby rukou atd… Ale to jsou zrovna ty nejnápadnější atributy.

Emefej

U některých to poznáš tak, že otvírají ústa. Typickým příkladem jsou politici v předvolební kampani.

Drap

Některým se kouří z nosu, ale musíš to intenzivně sledovat.