Curiosity

Jak poznám, že někdo lže? Jaké jsou projevy lháře?

Mimika, gestikulace. Nevíte o tom něco?? Jak se správně zeptat, abych dotyčeného odhalila. A čeho si všímat? Moc děkuji!

Nejlepší odpověď
anonym

U většiny politiků je to velice jednoduché. Hýbou ústy.
Doplňuji:
To první byl vtip.
Samozřejmě, že to nepoznáte. Trénovaný člověk dokáže oblbnout i detektor lži. Dokonalý lhář se vám bude dívat do očí, nebude se drbat, nekrčí rameny, nezmění se mu tón hlas, polyká normálně.

Další odpovědi
Kamionacka09

Na tohle se neda snadno odpovedet,jsou lharu ruzny typy.Nekdo je si vedom tech projevu tak ti to zahraje duveryhodne a nepoznas nic.Pak sou i typy lharu kteri uz si ani neuvedomuji ze lzou a vlastne te lzi veri tak takovy ti to taky reknou s klidem.Taky zalezi jak a je to lez a v jake situaci.A taky zalezi jestli toho dotycneho dobre znas a jestli jinak je ferovej.

aramah

No,nedívají se do očí,ruce strkají do kapes,dívají se jakoby za vás.
Krčí rameny ale to děláme sem tam všichni.
A tak buď je důvěra a nebo není.

bolak

Je toho spousta. Uhejbá očima, začne se drbat, začne rychleji mrkat, nebo naopak nemrká vůbec, sahá si na pusu, změní se mu tón hlasu, těžce polyká, všechno už se to nepomatuju.

Mrkni na google: „nonverbální (neverbální) komunikace“, jsou tam věci jenen o lži.

Amie

Abys ho odhalila? No když si nejsi jistá zda na otázku odpověděl popravdě polož mu jí znova a pak změň téma a polož jí po pár minutách ještě jednou a uvidíš zda odpovídá úplně stejně, musí chvíli přemýšlet nebo řká úplně něco jiného