Jak se pokládá mozajková dlažba?

Chtěl jsem poprosit o postup pokládky mozajkové dlažby o rozměrech 30/30 na síťovině.Jak ji vyrovnat po nalepení, aby byly všechny části v jedné rovině a nebyly různě výškově rozdílné.Děkuji

Nejlepší odpověď
ReHu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-lepi-obklady-mozaika

Aby bylo všechno v rovině a nebyly výškové rozdíly je potřeba „nepustit“ z ruky vodováhu. Řemeslníci to přeměřovali a dlažbu do lepidla dotlačovali skoro pořád, dokud vše nedrželo tam, kde má + více dilatačních křížků, či jak se to jmenuje.