Savier

Jak se podepíše moderní technologie na dnešních dětech?

Rodiče jim dají do ruky mobil a mají „klid“… Jaké to bude mít následky? Psychické problémy? Nebo něco horšího? Problém je že nám takto vyrůstá celá generace!

Nejlepší odpověď
Disraeli

Taková generace už přece vyrostla… Dětem, co se narodily třeba 2005 je už teď 18, a ti už vyrůstali s „technologií v ruce“ a už jsou dospělí (takže de facto generace – i když záelží, jak ji bereš/počítáš). Ale třeba i ti co jsou kolem roku 2000 nebo z 90. let.
Některá možná negativa: zásivlost, lenost, asociálnost, nechopnost, zranitelnost/sla­bost, nadváha a různé nemoci (i psychické) – celkově civilizační choroby, virtuální svět a život převážně v hlavě, představách (TV, sítě atd) – čím dál větší vzalování se skutečnému životu (tohle mohli pocítit i děti/lidé od 80. let, které vyhovávala TV), nereálná očekávání, deprese, „zblbnutí“, pokřivené hodnoty, charakter, špatné schopnosti, atd. Těch negativ je spousta. Ale není to technologiemi samo o sobě, ale přístupem (k nim), výchovou, životním stylem, návyky,…

Další odpovědi
Ametyst

Disraeli to vypsal perfektně. Já vidím i bezcitnost a nulovou empatii. Nehledě na to, že si mládež nemusí nic pamatovat a udržet vědomost v hlavě: ví, kde to najít, a je totálně závislá na elektřině, bateriích a wifi.

cappuccino

Tahle generace ma spoustu problemu v realnem zivote, nedokazi si poradit s obycejnymi problemy a vetsinou ani neumi komunikovat mezi sebou.
Nejlip je to popsane uz v jine diskuzi jako generace snehovych vlocek, kterou zminuje v jine diskuzi da ny.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Generace_sn%C4%9Bh­ov%C3%BDch_vlo%C4%8Dek

Filip84

Ale to jsou vulgární paušalisace a bagatelisace. Špatný rodič je špatný rodič v každé době – dneska vrazí děcku do ruky placatý přístroj, kdysi mu vrazil do ruky bič a káču a fakan si vyšvihl oko. No, tak vyšvihl, no, i s jedním okem se dá žít, no. 🤷‍♀️ Asi tak, jako. 🙄😅

Ta technologie je dobrý sluha, ale zlý pán. Jednoduše to, že se můžu teďka dostat do zdigitalisovaného fondu Yaleské university má, samozřejmě, spoustu výhod, akorát, že průměrnému člověku je to úplně k hovnu, a namísto, aby si stahoval něco z digitalisovaného fondu nějaké university, tak čumí do porna, nebo si tam čte o tom, že země není kulatá, ale že to je homole cukru. 🤷‍♀️ A pak mu z toho hrabe, že.

Problém nastává, když něco nejde najít na tři kliknutí: protože se pokazil placatý přístroj, protože vypnuli internet, nebo co já vím, co se stalo. Prostě: nejde. Tak my s tím problém nemáme, že. Je to problém, ale dá se řešit. Pro něj je to neřešitelný problém – typově úplně stejný, jako když se jim pokazí pračka – oni na valše prát neumí! 🤷‍♀️ Ani nouzově.

Další problém je v tom, že ono to celé něco přináší – třeba ty rozličné sociální sítě. To je úplně virtuální svět, kde oni si dělají úplně virtuální profil, a pak jsou v něm úplně virtuálně posuzování, odsuzování, nasazování, přesuzování, podsuzování, a co já vím, co ještě. Přitom řešení je stejně banální, jako prosté: kliknout na „odinstalovat“. Problém vyřešen, harmonie obnovena.

No, ano, ale to je, jak kdybys po Američanovi chtěl, aby dva tejdny fungoval bez auta. Nemožné! 🤦‍♀️😅

elkon

Podívej se do křišťálové koule.