Kelt

Jak se počítá pracovní směna ve vesmíru?

Tak jsem ve zprávách slyšel, že pár astronautů mělo pracovní směnu. Nezáleží na tom, co dělali. Jak se jim to počítalo? Kolik to bylo hodin, minut a podle jakého času se řídili? Možná to někdo bude vědět. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že mají vyhrazený čas ke spánku a k tréninku, jinak jsou v práci neustále. Řídí se pozemským časem.

Další odpovědi
Pepa25

Záleží, kde působí. Třeba na ISS sice mají východ a západ slunce každých 45 minut, ale používají tam koordinovaný světový čas (UTC).

Pepa25

No a pokud je to mise bez pobytu, tak Mission Elapsed Time (uplynulý čas mise) nebo čas od startu: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Mission_Elap­sed_Time