Jak se odvolat vůči odebrání ŘP, když nesouhlasím s vyjádřením lékaře?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat má lékařka právo odebrat ŘP, pokud není dle nálezů jasné, že se jedná o závažnou nemoc. Udělalo se mi v práci špatně sanita mne odvezla do nemocnice. Lékařka hned navrhla odebrání ŘP,na základě podezření na epilepsii ovšem zprávy CT mozku a EEG jsou bez nálezu.Nikdy jsem takové problémy neměla. Věk 47. Co s tím mohu dělat, lze se odvolat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

lekárka postupovala správne - i podozrenie na závažné ochorenie je dôvodom na nespôsobilosť vedenia motorových vozidiel.

po presnom určení diagnózy - teda vylúčenia závažného ochorenia, môžete požiadať o vrátenie vp.

stále je to lepšie, ako niekoho zabiť pri nevoľnosti počas šoférovania.

;-Q

Další odpovědi:

Stříbrný

mirabelko
lékařka nemá právo odebrat řidičák a určitě Vám ho neodebrala. AAle její zákonná povinnost je toto podezření ohlásit evidenci vozidel, kde s Vámi zahájí správní řízení o odebrání oprávnění k řízení vozidel. Vy v této době máte právo prokázat lékařskou zprávou, že nemoc u Vás není.
Pochopila jste mne?

Bronzový

Lékařka opravdu postupovala správně, vy si nechte udělat všechna vyšetření, včetně EMG to může prokázat tetanii, z ní se člověku občas udělá nevolno, ale ŘP u ní neberou. Pokud by to byla epilepsie, tak vám ŘP v zájmu ochrany nejen vašeho života, odebrat musí. Pokud to epilepsie není, ŘP vám vrátí.

Bronzový

Jediná správná odpověď je pana Milana!!!Lékař opravdu NEMÁ právo odebrat ŘP.Na toto jsou jiné instituce!!!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.