Kepler

Jak se nejlépe uskladní banány?

Nejlepší odpověď
elkon

Zrání nezastavíš. Uskladnit v pravém slova smyslu nelze. Pár dní vydrží v lednici.

Další odpovědi
led

Najlepšie krátkodobo na skrini, (pozor, aby nezhnili), aby boli mimo dosah rúk malých „hladošov“.

paul1

Nám se nejlépe osvědčilo je mít volně uložené na dřevěných schodech, které máme ve špajzu (vedou na půdu). Je tam dost konstantní teplota okolo 12°C.

da ny

Tmavé, chladné místo, pro uchování trvanlivosti.
Já už si na toto levné ovoce moc nepotrpím. Ty 2 – 3 kousky, občas zakoupené v chladných měsících mám v tmavém, chladném špajzu několik dní. V létě je vůbec nekonzumuji. Flekaté/zhnědlé, mi rostou v puse a svědí.

da ny

Banán mi chutná. Sním maximálně 30 ks za 1 rok.
Kromě prospěšných účinků, čerstvě utrženého banánu, mají i některé zápory.
Vyšší množství draslíku může způsobovat problém u lidí se slabšími ledvinami. Větší množství banánů, u citlivějších jedinců, třes (nervy), zvracení i průjem (jinak staví). Dlouhodobé rizikové užívání žluté pochoutky, začínají i komplikace se srdeční arytmií.
Únava apod. U malých dětí, údajně může docházet k hyperaktivitě.
Možné nežádoucí účinky banánů:
Např. zde: https://cz.hair-action.com/zdravi-a-wellness/14-zavaznych-vedlejsich-ucinku-bananu/