Jak teplé pokrmy dávat do chladničky?

Máme doma spor o to, jak teplé nebo vlažné pokrmy už se dají vložit do lednice. Tak nás rozsuďte!
Doplňuji:
Vyšší teplota pokrmu vadí víc lednici nebo jídlu?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe co nejchladnější.Dají se dát třeba i horké.Je to ale pro potraviny šok,lednice musí jet na plný výkon. Včechna pára vzniklá při chladnutí namrzá.

Další odpovědi
radce

A jde Vám o pokrm nebo o lednici?
Pokrmům neublíží, když jsou do lednice vloženy přímo ze sporáku, rychlejší ochlazení prodlouží trvanlivost, je méně času na vytvoření „kazivých“ bakterií. Trošku to odnese lednička větší námrazou, což u dnešních samoodmrazovacích lednic není důležité, jen nám sežere nepatně více elektřiny…
Doplňuji:
Vyšší teplota uskladněného pokrmu více vadí lednici – právě kvůli vyššímu množství výparů. Rychlejší ochlazení pokrmům prospívá, ať jde o uložení právě dovařeného guláše do lednice, nebo o metody rychlozamražování potravin s prodlouženou dobou spotřeby.

hanulka11

já dávám úplně vychladlé a pokud jsou v hrnci přiklopené pokličkou

briketka10

mám starou ledničku, tak vždycky čekám až mi vše vystydne..

Damiana

Kdysi jsem od nějakého odborníka přes gastronomii slyšela, že ty vařené v malém v domácnostech by měly mít pokojovou teplotu. Profesionálové ale prý nejčastěji používají systém tzv. rychlého zmrazení – mají na to také dostatečné vybavení v podobě velkokapacitních a vysoce výkonnostních mrazáků.

elektrikář

Nejlepší je nechat úplně vychladnout.. Čím je dáš teplejší do chladničky tím zvyšuješ spotřebu proudu než se chlad v lednici vrátí do nastavené teploty.Nehledě na usazování jinovatky.