Avatar uživatele
anonym

Jak teplé pokrmy dávat do chladničky?

Máme doma spor o to, jak teplé nebo vlažné pokrmy už se dají vložit do lednice. Tak nás rozsuďte!
Doplňuji:
Vyšší teplota pokrmu vadí víc lednici nebo jídlu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, anonym, briketka10, anonym před 4196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejlépe co nejchladnější.Dají se dát třeba i horké.Je to ale pro potraviny šok,lednice musí jet na plný výkon. Včechna pára vzniklá při chladnutí namrzá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
radce

A jde Vám o pokrm nebo o lednici?
Pokrmům neublíží, když jsou do lednice vloženy přímo ze sporáku, rychlejší ochlazení prodlouží trvanlivost, je méně času na vytvoření „kazivých“ bakterií. Trošku to odnese lednička větší námrazou, což u dnešních samoodmrazovacích lednic není důležité, jen nám sežere nepatně více elektřiny…
Doplňuji:
Vyšší teplota uskladněného pokrmu více vadí lednici – právě kvůli vyššímu množství výparů. Rychlejší ochlazení pokrmům prospívá, ať jde o uložení právě dovařeného guláše do lednice, nebo o metody rychlozamražování potravin s prodlouženou dobou spotřeby.

Upravil/a: radce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

já dávám úplně vychladlé a pokud jsou v hrnci přiklopené pokličkou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

mám starou ledničku, tak vždycky čekám až mi vše vystydne..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Kdysi jsem od nějakého odborníka přes gastronomii slyšela, že ty vařené v malém v domácnostech by měly mít pokojovou teplotu. Profesionálové ale prý nejčastěji používají systém tzv. rychlého zmrazení – mají na to také dostatečné vybavení v podobě velkokapacitních a vysoce výkonnostních mrazáků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Nejlepší je nechat úplně vychladnout.. Čím je dáš teplejší do chladničky tím zvyšuješ spotřebu proudu než se chlad v lednici vrátí do nastavené teploty.Nehledě na usazování jinovatky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek