Lukes888

Jak se nazývaly obchody před a za první republiky, kde se prodávaly „kuřácké potřeby“ a kde se obchody nacházely?

Mám na mysli tabák, cigarety , sirky.. atd.

Nejlepší odpověď
annas

Byly to trafiky, které existovaly v rakouské říši.

"Už císař Josef II. rozhodl, aby se prodejny tabáku, který byl v Rakousku státním monopolem, přednostně přidělovaly válečným invalidům za prokázané služby v boji. Jednalo se vlastně o jistou formu státem prováděné hmotné kompenzace za ztrátu nohy, ruky či jiné utrpěné fyzické újmy apod. Po 1. světové válce se tato praxe udržela i v nástupnických zemích včetně Československa.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Trafika_(pro­dejna)

Neviděl jste třeba seriál Byl jednou jeden dům, v němž se řešilo umístění přenosné trafiky?

Takže bývaly umístěné na frekventovaných místech, např. blízko nádraží apod.

Další odpovědi
Kepler

Jenom doplním, že trafiky v jiném smyslu se dávají i dnes. Jenom to není válečným invalidům, ale vysloužilým politikům.