Akzeret

Jak se nazývá ten, kdo zmrzačil?

Vrtá mi to hlavou :)
Ten, kdo zabil, je vrah, zabiják,… Ale co ten, který „jen“ zmrzačil?

Nejlepší odpověď
marci1

Pachatel.

Další odpovědi
mosoj

Vím kam míříš, ale jinak je to hajzl.
Doplňuji:
A když je to neúmyslně tak je to neštěstí a to nechodí po horách ale po lidech.

Lucijej

prznitel

Kelt

Některé výrazy nemusí existovat, nebo mohou mít různý význam. Například řidiči, který jede nebezpečně, říkáme zabiják, vrah, i když nikomu nic neudělal.
Když někdo někoho mučí, láme mu kosti, trápí ho, to je kat, mučitel, tyran.
A když se někomu něco stane v autě, které havaruje a někdo to přežije – asi to máš na mysli a skončí na vozíčku, myslím, že pro to čeština nemá výraz. Asi to bude proto, že v češtině se moc nepoužívá trpný rod, spíše činný.

zjentek

diletant
Doplňuji:
..nebo taky brutální mrzák

pipauf

Tyran,mučitel a zmrzačený je mrzák
Může být také bezohledný, nemilosrdný člověk

huxa

zmrzačitel, zkráceně zmr*.

MK44

Původce, pachatel, viník těžké újmy na zdraví. Co naplat, nic kratšího mě nenapadá. ;-(

bolak

Drtikul