štamgast

Jak se nazývá sál na Pražském hradě kde se jmenuje vláda ČR?

Doplňuji:
Ve Španělském se volíval prezident před přímou volbou, ve Vladislavském bývá slib prezidenta a předávání státních vyznamenání, tohle vím.

Nejlepší odpověď
anonym

Vláda ´trůní´ – takže Trůnní sál…
😉

Doplňuji:
Hmmm – Štamgaste – proč dumáš? – přesvěč se (viz Jižní křídlo) – http://www.pra­guewelcome.cz/cs/pa­matky/pamatky/top-pamatky/26-novy-kralovsky-palac-reprezentacni-prostory.shtml …
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

vládu jmenuje v Trůnním sále,Španělský je nejtvětší,používá se na recepce a ve Vladislavském se odjakživa korunovali králové,proto se tam volí prezident (vedou tam slavné jezdecké schody)

Lamalam

Obvykle tahle taškařice bývá ve Španělském sále.

briketka10

Vladislavský sál