štamgast

Jak se nazývá hudební období, ve kterém tvořili Antonín Dvořák a Bedřich Smetana?

Nejlepší odpověď
annas

Romantismus v hudbě se dělí do tří období:

  1. raný romantismus
  2. novoromantismus = vrcholný romantismus
  3. Pozdní romantismus, který s už nepovažuje za samostatnou epochu., ale v období secese se rozvíjí paralelně např. s impresionismem.

Novoromatismus se zaměřoval na uvědomění si národní identity. Představiteli této národní hudby byli B. Smetana a A. Dvořák – vytvořili „národní školu“.

B. Smetana vychází z novoromantismu stejně jako A. Dvořák, i když jeho styl je jiný, je čelním světovým představitelem směru – tzv. klasicko-romantické syntézy.

Další odpovědi
xxx3

romantismus. U Smetany také novoromatismus a Dvořák také někdy bývá označován za autora klasicko-romantické syntézy.