Zvědavý

Jak se nasazují a sundávají kontaktní čočky ?

a cena – chtěl bych zkusit místo brýlí

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

to tě musí naučit tam, kde si je poprvé koupíš! hledej specializované pracoviště – může to být v optice i u lékaře…

většinou by ti měli prodat tzv. startovací pár a v ceně by mělo být i zaučení (nedávno jsem synovi platila necelých 900,– Kč za 30denní pár) – oči ti musí taky znovu přeměřit – nestačí papír od doktora – dioptrie se u čoček mohou lehce lišit od brýlí a svoji roli hraje také zakřivení rohovky…

pokud si potom budeš kupovat čočky třeba sám, levněji na netu, tak si domluv kontroly se svým očním lékařem… kromě normální prohlídky by tě měl jednou ročně vidět i v těch čočkách

Další odpovědi
anonym

Čočky jsou cenově náročnější než brýle. Pořizovací cena je sice u brýlí vyšší, ale nemusí se neustále dokupovat živný roztok a také nové čočky.
Dcera nosila léta brýle, ale v pubertě se rozhodla pro čočky. Každou chvíli jsme alespoň jednu čočku hledali po podlaze, protože mají tendenci spadnout, když s tím člověk nepočítá. Používání čoček se každý pacient „učí“ u očního lékaře.
Funguje to tak, že čočku vyjmeš z nádobky s roztokem, dáš si ji na špičku prstu a vložíš do oka. Obráceným způsobem se čočka vyndává – intenzivně se mrká, až se čočka uvolní a potom se prstem vyjme.
Ještě dodám, že dcera si nechala oči operovat. Vidí dobře a když má nyní oči unavené, tak používá slabé brýle. S operací je spokojená jako s nejlepším řešením na svou oční vadu.

Emefej

Mě to naučila sestřička u očního doktora. Chce to trochu cviku a nebát se sáhnout si do oka.

vasecocky

Ahoj pěkný článek o nasazování čoček najdeš na webu (viz odkaz pod komentářem).
S cenou je to různé, podle toho, jaké čočky ti předepíše lékař. Určitě nezkoušej jakékoliv čočky, bez doporučení (aplikace) od lékaře. Pak ceny si můžeš porovnat například na heurece 🙂.

Zdroj: http://www.va­secocky.cz/na­sazovani-a-vyjimani-kontaktnich-cocek.html