DandrdaMan01

jak se můžu stát programátorem?

chtěl bych si vytvořit nějakou jednoduchou hru a potom pokračovat ke složitějším… ale neznám základy programování ani žádný ty pokyny… kde bych se to mohl naučit??? popřípadě jestli jde nějaká lehka hra naprogramovat bez nějakých těžkých pokynů…

Nejlepší odpověď
Dochy

Narozdil od Kablika si myslím, že to jednoduché je. Ale chce to mít k tomu nějaký vztah. A nepočítej s tím, že se rozhodneš naprogramovat hru a z fleku ji dáš. Aby ses programovat naučil, budeš potřebovat pár let, kdy budeš zkoušet a vytvářet programy na njaké prkotinky.
Naprogramovat hru, nebo dokonce úspěšnou hru, už chce opravdu umět. Pokud máš nějaký dobrý nápad teď, spíš se pokus najít zkušené programátory.

Komplexnější hry zpravidla vytváří celé týmy lidí. Mezi nimi bude pár programátorů, nějací grafici, někdo přes hudbu a zvuky a hlavně někdo, kdo bude tuhle tlupu držet pohromadě – to je náročnější než jen programování.

Další odpovědi
huxa

devbook.cz
zde najdeš odpovědi na své otázky

kablik

kdyby programování bylo tak jednoduché, tak by se to nevyučovalo na vysokých školách, nemyslíš?