kadli

Jak se mám domluvit s rodiči ohledně doby na notebooku?

Dobrý den rád bych vás poprosil o pomoc ohledně rodičů kteří mi říkají jak dlouho mám byt na notebooku i když je to můj notebook a když ji to řeknu tak mi zas říkají že notebook žere hodně elektřiny.Klidně sem pište i svůj názor.
Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Já myslela, že trčet na notebooku nemáš hlavně proto, že se máš učit, chodit do kroužků a ven mezi děcka, pak, když máš už všechno hotové, naučené, uklizené, připravené, tak pak si k tomu sedni.
Já sem píšu vždy jen svůj názor 🙂

Další odpovědi
Drap

Neni co domlouvat. Rodiče tě živí a starají se o tebe, mají i právo rozhodovat o tvém volném čase.

petra15

Kdyz si dás v zime do pokoje dva nebo tri notebooky, tak nebudes potrebovat topení…urcite berou hodne — a delsí pobyt na netu jak jedna hodina, je zdravotne rizikový – po vsech smerech : málo pohybu, málo reality, casto to vede i k silné závislosti a submisivite. Vzdyt se jen koukni na to kazdodenní „otroctví“ – s cím behají po meste…jak na to stále musí cumet. Jen otroci jsou stále k dosazení – „panstvo“ má cas – a ten otroci nemají, musí být stále k dispozici…:-)xD

tencosepta

Já to řeším tak, že jim prostě řeknu NE. Je mi 15 let a tak budu na notebooku tolik času, kolik vydržím nebo kolik potřebuji. Což je do 22:00 a ani o minutu déle.

Zkus otázku trošku doplnit, např. kolik času na notebooku trávíš, kolik ti je let a co na něm děláš. Ono se pak bude lépe radit.

Nazdar Bazar

Nejdřív napiš jak dlouho na onom přístroji pobýváš. Nejlepší by bylo nějakou dobu strávit četbou a mohli by rodiče přihlédnout k tomu že čas trávíš i jinak.Ovšem když jsem zašel do hloubky onoho „dilemata“ myslím si že si rodiče vymysleli pouze argument abys tam dlouho nebyl. Myslím si že to na spotřebu nemá vliv. Ale určitě bys mohl čas trávit jinak než jen u pc.

huxa

Dnešní notebooky, pokud nehraješ hry, žerou kolem 50Kč/měsíc (počítáno na 8 hodin denně), tudíž toto je pouze výmluva.
Rozhodně se s nimi domluv, jestliže sis na něj vydělal sám, jsi tedy starší 15 let a jestliže se už v takto zralém věku nedovedeš domluvit s rodiči, na internetu ti těžko lidé poradí.

ivzez

Možná, že tě to překvapí, ale rodiče mají právo mluvit do toho,
jak trávíš svůj volný čas, kolk času máš věnovat přípravě do školy, …
A pokud budeš studovat a rodiče tě budou živit,
budou toto právo mít i poté, co budeš plně svéprávný (zletilý).